8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

وقتی صحبت از تردمیل میشود ذهن افراد به سمت پیاده روی و دویدن هدایت میشود تا حدودی درست است تردمیل وسیله ای است که برای دویدن و پیاده روی در منزل یا باشگاه از ان استفاده میشود و هدف اصلی اختراع آن این فعالیت ها است. اما با کمک تردمیل میتوان تمرینات بیشتری نیز انجام داد که شامل دویدن یا پیاده روی نباشد. این تمرینات میتوانند کششی، قدرتی، هوازی و ... باشند. این تمرینات بیشتر برای خانم هایی مناسب است که به دنبال فرم دهی به باسن، ران ها و شکم خود میباشند و اگر این تمرینات انجام شود بعد از مدتی از نتیجه ی آن راضی خواهند شد.

این تمرینات توسط مایک دوناوانیک طراحی شده است. وی یک مربی حرفه ای و با تجربه در زمینه ی فیتنس و بدن سازی میباشد. در کنار فرم دهی و شکل دادن به بدن این تمرینات ضربان قلب را بالا میبرد و کالری بالایی میسوزاند. این تمرینات را میتوان به همراه تمرینات تردمیل و یا به صورت مستقل بر روی تردمیل انجام داد.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

1- تمرینات walking lunge

مزایا: این حرکت انعطاف پذیری عضلات پا را زیاد میکند. سطح تعادل بدن را تقویت میکند. تقویت عضلات ران و ساق پا.

چگونگی انجام: برای انجام این حرکت کافی است تا ابتدا بر روی تردمیل بایستیم. سپس آن را روشن کرده و سرعت آن را روی 3 کیلومتر تنظیم کنیم. دستان خود را بر روی قفسه ی سینه گذاشته و شروع به قدم برداشتن کنید. یک قدم رو به جلو بردارید تا جایی که زاویه ی زانوی پای دیگر شما به 90% برسد، پس از آن با پای دیگرتان این کار را انجام دهید.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

2- حرکات side shuffles

مزایا: این حرکت باعث افزایش تعادل و انعضاف پذیری میشود.

چگونگی انجام: تردمیل را روشن کرده و سرعت آن را روی 3 کیلومتر تنظیم کنید. مانند تصویر بر روی تردمیل بایستید و دسته ی آن را برای حفظ تعادل بگیرید. به آرامی شروع به راه رفتن کنید و بعد از دو دقیقه جهت خود را تغییر دهید و تمرین را ادامه دهید.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

3- حرکت side squat shuffles

مزایای: این حرکت به فرم دهی ران ها و باسین بسیار کمک میکند و حرکت بسیار مفیدی است. همچنین قدرت عضلانی پا ها را نیز افزایش میبخشد.

چگونگی انجام: هنگامی که تردمیل خاموش است روی آن بروید. در این حرکت کمر و زانو ها باید کمی خم شوند و دستان جلوی قفسه ی سینه قرار بگیرند سپس در یک خط صاف یک بار به سمت راست و بار دیگر به سمت چپ حرکت کنید.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

4- حرکت reverse mountain climbers

مزایا: این حرکت یک حرکت قدرتی محسوب میشود. انجام این حرکت باعث افزایش حجم عضلات میشود و بر روی عضلات پا و عضلات شکم تاثیر میگذارد.

چگونگی انجام: بر روی تردمیل بروید به صورتی که نیم تنه ی بالای شما روی زمین قرار بگیرد و نیم تنه ی پایین روی تردمیل، سرعت تردمیل را روی 3 یا 4 کیلومتر تنظیم کنید و شروع به حرکت کنید. این حرکت مانند کوه نوردی است. اگر شدت ان برای شما کافی نیست میتوانید با تغییر شیب شدت را کمتر یا بیشتر کنید.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

5- حرکت walking plank

مزایا: انجام این حرکت بر روی قدرت دستان شما تاثیر میگذارد و آن ها را تقویت میکند.

چگونگی انجام: بر خلاف حرکت قبلی که به پا ها فشار می آورد، این حرکت بر روی دستان انجام میشود. دستان خود را بر روی تردمیل بگذارید و نیم تنه ی پایین بدن را بر روی زمین گذاشته و با دستان خود بر روی تردمیل راه بروید. سرعت و شیب تردمیل باید نسبت به شدت تمرین شما تنظیم شود.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

6- حرکت crab walk

مزایا: این حرکت یک حرکت قدرتی محسوب میشود و عضلات پا و کمر را تقویت میکند.

چگونگی انجام: باید ب روی تردمیل در حالتی قرار بگیرید که قسمت جلوی بدن شما رو به بالا باشد و با دست خود را بر روی تردمیل نگه دارید. سرعت تردمیل را بر روی 3 تا 4 تنظیم کرده و تمرین را شروع کنید.

8 تمرین با تردمیل که نیازی به دویدن ندارد!

7- حرکت treadmill push

مزایا: تمرکز این حرکت بر روی تقویت عضلات ساق پا است.

چگونگی انجام: شما باید بر روی تردمیل بایستید. دستان خود را بر روی تردمیل قرار بدهید. سرعت تردمیل را روی کمترین مقدار تنظیم کرده و شروع به فعالیت کنید. انجام این فعالیت مانند هل دادن ماشین است و به این صورت انجام میشود.

8- شنا رفتن بر روی تردمیل

مزایا: یک حرکت قدرتی برای تقویت عضلات دست به ویژه عضلات پشت بازو و جلو بازو.

چگونگی انجام: در این حرکت تردمیل نقش یک تخته شنا را بازی میکند. شما باید دستان خود را بر روی تردمیل گذاشته و شروه به تمرین کنید. دقت کنید که تردمیل حتما خاموش باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :