12 نکته مهم برای دویدن روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه به دلیل شرایط بد آب و هوایی و آلودگی بیش از حد هوا ، باعث شده تا اکثریت مردم این را ترجیح می دهند تا در منزل ورزش را انجام دهند و محیط بیرون از منزل را برای ورزش کردن حذف نمایند . این گونه می توانند تمامی تمرین های ورزشی با تردمیل و یا حتی دوچرخه سواری در محیط منزل انجام دهند .

تردمیل وسیله ورزشی هوازی محسوب می شود شرایط دویدن و راه رفتن را برای خیلی از افراد که مشتاق به تمرین ها هستند آسان کرده است . کاربران با تردمیل می توانند از شرایط بدن خود آگاهی بدست آورند . در هنگام استفاده از تردمیل نیز می توانند با برنامه ریزی پیش بروند تا به مشکل بر نخورند . اطلاعاتی که یک تردمیل در اختیار کاربر قرار می دهد شامل تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس و سرعت و .... می شود که فرد کاربر با این اطلاع بدست آورده می تواند ورزش خوبی را پیش رو داشته باشد .

راه رفتن بر روی زمین با دویدن بر روی تردمیل کاملا دارای تفاوت است . هنگامی کاربران بر روی زمین در حال راه رفتن و دویدن هستند می توانند سرعت خود را به یک لحظه باز دارند اما بر روی تردمیل این امکان وجود ندارد و شما باید با برنامه دادن به مانیتور تردمیل این عمل را انجام دهید .

امروزه تردمیل ها طوری طراحی شده است که دارای ضربه گیرهایی است که می تواند از درد آرتروز ، ساییده شدن مفاصل و غضروف ها و... جلوگیری کند . قابل توجه افرادی که دیسک کمر دارند باید بگوییم که به آسانی می توانند از تردمیل استفاده کرده و از قابلیت های آن بهره کافی را ببرند .

برخی از کارشناسان بر این باورند که دویدن بر روی تردمیل این امکان را دارد که به زانوهای کاربر آسیبی وارد می آورد و باعث این می شود که زانو درد دچار تشدید شود . اما گفتن این موضوع اصلا حرف درستی نیست ، زیرا نه تنها به زانو آسیب وارد نخواهد کرد ، بلکه خیلی بیشتر هم باعث بهبود و تقویت مفاصل می شود . یکی از نکاتی که کاربران گرامی باید به ان توجه ککند این است که حتی الامکان از کفش مناسب هنگام استفاده از تردمیل بهره ببرند . زیرا در هنگام پیاده روی و یا دویدن منجر به پیچ خوردگی پا نشوند.

برای دویدن بر روی تردمیل می بایست از کفش مناسب استفاده کرده و به هیچ عنوان پای برهنه بر روی تردمیل ندویدئ و به این روش ورزش نکنید . چونکه این روش باعث سوختگی پا و آسیب دیدگی آن می شود . هنگامی که کاربر بر روی تردمیل شروع به حرکت می کند می بایست با سرعت آرام شروع به حرکت کرده و در زمانی که بدن احساس گرما کرد سرعت دستگاه را در این زمان افزایش بدهند .

به کاربران توصیه می شود در هر زمان از ورزش بر روی تردمیل حس ضعف و بی حالی به آنها دست داد در سریع ترین زمان ممکن دست از تمرین کشیده و از روی تردمیل پایین بیایند تا در آن موقع به بدن آنها آسیب وارد نشود. توصیه ای دیگر که به کاربران می شود این است که در زمان استفاده از تردمیل در تمام مدت تمرین گیره ایمنی را به خود وصل نمایند ، تا در صورت وقوع هر گونه مشکل این گیره ایمنی به کاربران کمک کند .

همیشه کاربران گرامی می بایست در شروع و تمام شدن ورزش سرعت دستگاه را کم کنند تا بدن به حد نرمال برای شروع و پایان ورزش برسد . نکته ای دیگر که کاربران باید به آن توجه کنند نگه داشتن دسته های تردمیل در هنگام دویدن است ؛ زیرا این کار باعث ایجاد تعادل در هنگام دویدن می شود و بسیار مفید نیز می باشد . کاربر گرامی اگر در زمان دویدن متوجه آن می شوید که سرعت دستگاه برای شما زیاد است ، سرعت را کم کرده و به ورزش خود ادامه دهید .

در هنگام دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل به هیچ عنوان از تردمیل پایین نیایید و صبر کنید تا سرعت دستگاه کم شده و متوقف شود . پیشنهاد می شود در هنگام تمرین بعد از گذشتن یک مدت زمان شیب و سرعت تردمیل را تغییر بدهید ، زیرا تا آن موقع بدن شما به یکنواختی عادت نکرده است ، در غیر این صورت به نتیجه دلخواه نخواهند رسید .

نکته ای دیگر که در ورزش با تردمیل باید توجه کنید این است که با سینه پا بر روی تردمیل قدم بگذارید و با پاشنه پا این عمل را به هیچ عنوان انجام ندهید . همیشه با قدم های یک جور بر روی تردمیل راه بروید ، تا با کوتاه و یا بلند کردن قدم هایشان تعادل آنها بر هم نخورده و دچار هیچ گونه مشکلی نشوند .

کاربران وقتی بر روی یک تردمیل در حال حرکت هستند باید این نکته را در نظر داشته باشند که پاهایشان خیلی جلوتر از بدنشان حرکت نکند و حتی عقب تر از بدنشان نیز نباشد ، تا بتوانند تعادل خود را حفظ کنند . نکته ای دیگر که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان با شیبی بالاتر از 6 بر روی تردمیل حرکت نکنید ، زیرا دویدن و راه رفتن بر روی شیب طولانی به کمر و زانوهایتان مشکل و آسیب جدی وارد می کند .

در هنگام استفاده از تردمیل احتیاط های لازم را به عمل آورید . افرادی که در ورزش با تردمیل مبتدی هستند یا دچار سرگیجه می شوند و یا تعادل خود را از دست می دهند . در زمان استفاده از تردمیل باید لباس های مخصوص و نخی را مورد استفاده خود قرار دهید تا پوستتان به راحتی نفس بکشد و باعث نشود تا تعادل خود را از دست بدهید .

هیچوقت فراموش نکنید که زیاده روی کردن در این ورزش باعث می شود تا دچار آسیب دیدگی و دل زدگی از تردمیل شوید . در انجام هیچ کاری مخصوصا ورزش با تردمیل زیاده روی نکنید .توصیه آخر این است که برای ورزش کردن با تردمیل حتما برنامه ریزی دقیق و مناسب داشته باشید .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :