کاهش وزن با تردمیل بدون موتور!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 14 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر به دلایل مختلف از قبیل مشغله های کاری یا نامساعد بودن آب و هوا قادر به انجام تمرینات ورزشی در فضای باز نیستید می توانید با کمک یک تردمیل خانگی به راحتی در منزل ورزش کنید. تهیه یک تردمیل این امکان را برای شما فراهم می کند تا به طور دائم و هر زمان که فرصت داشته باشید به فعالیت ورزشی بپردازید. تردمیل بدون موتور یک دستگاه ورزشی است که با استفاده از نیروی پا و وزن شما کار می کند. تسمه این تردمیل توسط پاهای شما به حرکت در آمده و هیچ گونه جریان برق یا تنظیمات کامپیوتری در آن موجود نیست.

تردمیل های بدون موتور ارزان تر از مدل های موتوری می باشند و به دلیل این که سبک هستند به راحتی می توانید آن را جابه جا کنید. تردمیل های بدون موتور قابلیت تاشوندگی نیز دارند و پس از اتمام تمرینات ورزشی می توانید آن را جمع کنید تا فضای بیهوده در منزل اشغال نکنند، همچنین این تردمیل ها به دلیل این که با نیروی بدن خودتان حرکت می کنند نیازی به مصرف برق ندارند.

تردمیل های بدون موتور صفحه مانیتور ندارند و شما باید خودتان مراقب تنفس و ضربان قلبتان باشید. در هنگام توقف اضطراری سعی کنید از دسته های تردمیل کمک بگیرید و با کاهش سرعت از روی آن پایین بیایید. در زمان ورزش و تمرین با تردمیل دستهایتان را رها کنید تا مانند آونگ جلو و عقب بروند.

زمانی که در حال راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون موتور هستید سعی کنید همه کف پایتان را روی سطح آن قرار دهید و از راه رفتن روی انگشتان و پاشنه دوری کنید. اگر این کار را انجام ندهید دچار کمر درد شده و به عضلات پای شما آسیب وارد می شود. با یک تردمیل موتوری می توانید کالری زیادی بسوزانید، ولی کمتر میتوانید قدرت بدنتان را روی قسمت های مختلف متمرکز کنید و باید از دیگر ورزش های بدنسازی هم استفاده نمایید تا نتیجه مطلوب تری کسب کنید.

در تردمیل بدون موتور به دلیل این که با قدرت وزن و پاهایتان به حرکت در می آید موجب می شود تا کالری بیشتری در بدنتان بسوزد و در نتیجه چربی های اطراف شکم تان تا حد مطلوبی ناپدید می شوند. اما راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون موتور بیشتر یک تمرین قدرتی برای پاها محسوب می شود و نمی توانید تاثیرات ورزش را روی نقاط مختلف بدنتان متمرکز کنید.

در تردمیل های بدون موتور امکان تنظیم سرعت وجود ندارد و نمی توانید میزان سرعت را با توجه به نوع تمرینات ورزشیتان کم و زیاد کنید. همچنین در تردمیل های بدون موتور کلید اضطراری وجود ندارد، بلکه باید برای توقف اضطراری با مهارت دستگیره ها را بگیرید و از آن پایین بیایید. البته در هنگام ورزش با تردمیل های موتوری هم باید بسیار مراقب باشید تا در حین تمرین با سرعت بالا تعادلتان را از دست ندهید.

مناسب ترین روش برای ورزش کردن با تردمیل بدون موتور به این صورت است که در شروع آهسته روی آن راه بروید و پس از 3 دقیقه به مدت 30 دقیقه روی آن بدوید و دوباره آهسته راه بروید. هنگامی که از یک تردمیل بدون موتور برای ورزش کردن استفاده می کنید سعی کنید کفش مناسب بپوشید و همچنین در هنگام دویدن جوراب داشته باشید وسرتان را بالا نگه دارید و عضلات گردن خود را منقبض نکنید. تعادل خود را حفظ کرده و حواستان به نفس کشیدنتان باشد.

زمانی که روی یک تردمیل بدون موتور در حال ورزش کردن هستید سعی کنید شکم خود را به داخل ببرید تا عضلات شکمتان شکل مناسبی بگیرند. چربی های اضافه شکمتان را می توانید تا حد قابل ملاحظه ای با این تردمیل بدون موتور آب کنید، انواع تردمیل ها چه با موتور و چه بدون موتور برای انجام تمرینات ورزشی در محیط های سر پوشیده مناسب هستند و می توانید با کمک آن ها به کاهش وزن و تناسب اندام دلخواهتان دست یابید.

با توجه به اینکه شما قادر به انتخاب نقطه ای از بدنتان برای کاهش وزن نمی باشید ولی با کمک تردمیل بدون موتور می توانید کالری بیشتری بسوزانید و تناسب اندام بهتری داشته باشید. شما با یک تردمیل بدون موتور همان نتایجی را کسب خواهید کرد که در ورزش بر روی تردمیل موتوردار بدست می آورید با کمی تحمل سختی بیشتر، اما باید سعی کنید که به صورت مداوم به تمرینات ورزشیتان ادامه دهید.

با توجه به این نکته که برای به حرکت درآوردن تسمه تردمیل از قدرت پاها استفاده می کنید، سرعت می تواند متغییر باشد. بنابراین تمرینات با وقفه و متنوع بازده را افزایش می دهد و در مقایسه با سرعت یکنواخت میزان کالری سوزی بیشتری را به همراه خواهید داشت. اگر بیشتر از آن مقداری که می خورید کالری بسوزانید، موجب کاهش وزن در شما می شود و راه رفتن و دویدن با تردمیل شما را به این هدف می رساند.

تمرینات بدنسازی

ورزش با تردمیل موجب کاهش وزن کلی بدن می شود، ولی برای سفت کردن ماهیچه های بدنتان کمک زیادی انجام نمی دهد. بنابراین برای داشتن یک شکم با عضلات قوی باید تمرینات بدنسازی را به همراه تمرینات با تردمیل انجام دهید. سعی کنید از تمرینات بدنسازی مناسبی استفاده کنید که روی ماهیچه های مرکزی بدنتان مخصوصا عضلات شکمتان تمرکز دارند. در منزل حرکات ورزشی از جمله کرانچ، درازونشست و پلانک را انجام دهید. همراه با تمرینات بدنسازی شکم با نقاط دیگر بدنتان کار کنید.

از یک برنامه بدنسازی مناسب استفاده نمایید و در کنار جلسات تمرین ورزشی با تردمیل آنها را نیز انجام دهید، همیشه در برنامه خود یک روز از حرکات کششی استفاده کنید. همیشه قبل از شروع راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون موتور چند دقیقه ای به گرم کردن بدنتان بپردازید و حرکات کششی انجام دهید. این تمرینات می تواند راه رفتن به صورت آهسته روی تردمیل بدون موتور باشد. با استفاده از این روش می توانید احتمال بروز مصدومیت در هنگام تمرینات ورزشی را به حداقل برسانید ، بدنتان گرم شده و برای انجام فعالیت ورزشی اصلی آماده می گردد.

رژیم غذایی

بازه زمانی در استفاده از تردمیل بدون موتور مهم نیست، شما تا مواظب رژیم غذایی خود نباشید نمی توانید نتیجه مطلوبی از فعالیت ورزشی خود بگیرید. برای کاهش وزن آسان تر سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که مقدار زیادی فیبر دارند، این مواد مغذی موجب پر شدن شکم شما می شوند و کالری زیادی به وعده غذایی شما اضافه نمی کنند.

در رژیم غذایی خود از مصرف نوشیدنی های گازدار، آبمیوه های غیرطبیعی و فست فودها خودداری کنید، کالری این غذاها برای شما مفید نمی باشند. سعی کنید در طول روز آب زیاد بنوشید، تشنگی را با گرسنگی اشتباه نگیرید، بنابراین با آب بدن خود را هیدراته کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده برای کسب بهترین نتیجه کاهش وزن با تردمیل، باید به طور متوسط هفته ای 300 دقیقه با این دستگاه ورزش کنید.

در ابتدا راه رفتن و دویدن روی تردمیل بدون موتور را با سرعت کم آغاز کنید و سپس به صورت آهسته سرعت را افزایش دهید تا کالری بیشتری بسوزانید. بهترین نوع ورزش با تردمیل بدون موتور انجام تمرینات با وقفه است. اگر شما بتوانید برنامه ورزشیتان را به گونه ای طراحی کنید که در حدود یک ساعت در روز با استفاده از تردمیل موتوردار یا بدون موتور به تمرینات ورزشی بپردازید پس از مدتی کاهش وزن چشمگیری در شما ایجاد می شود که موجب بالا رفتن انگیزه شما در انجام تمرینات ورزشی روزانه تان خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :