چربی سوزی با تردمیل به روشی آسان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ارتباط با چربی سوزی به وسیله ورزش هوازی بر روی تردمیل باید به یک سری از نکات مهم توجه کنید . اگر این نکات را در مسیر چربی سوزی رعایت کنید تاثیرات زیادی در این زمینه خواهید دید . بیشتر افرادی که به سراغ تردمیل می روند قصد تناسب اندام و کم کردن وزن را دارند. برای همین منظور است که بیشتر نکات و تذکرات ما بر روی همین مورد متمرکز است .

کاربران گرامی سعی کنید ترجیحا با معده خالی صبح ها بر روی تردمیل بروید و در این حالت تا 30 دقیقه به تمرین بپردازید . زیرا صبح ها بدن هنوز کالری کسب نکرده و برای بدست آوردن انرژی لازم مجبور به سمت چربی های ذخیره شده در بدن برود و این مورد به کاهش وزن خیلی سریع تبدیل می شود .

پس از اینکه شروع به راه رفتن بر روی تردمیل می کنید ، سعی کنید دسته های تردمیل را رها کنید . زیرا این کار سبب این می شود تلاش زیاد تری برای سوزاندن کالری انجام دهید . این عمل را حتما در هنگام دویدن بر روی تردمیل بکار بگیرید .

کاربران عزیز سعی کنید بر روی ضربان قلب خود تمرکز داشته باشید . ضربان قلب تنها فاکتوری است که قدرت و شدت تمرینات ورزشی را به نمایش می گذارد . ورزش کردن بر روی تردمیل و بقیه ابزار های ورزشی شامل 3 سطح خفیف، متوسط و شدید می شود.

شدت هر تمرین ورزشی بستگی به سطح آمادگی جسمانی فرد مورد نظر دارد . هنگامی که تمرین با شدت بالا انجام می دهید ، ضربان قلب شما می بایست به 80 درصد بالاترین ظرفیت خود برسد . برای حساب این بالاترین ظرفیت کافی است عدد سن خود را از 220 کم کنید و حداکثر ظرفیت بر روی مانیتور دستگاه را با علامت اختصاری HRC نشان داده می شود .

تقریبا بیشتر تردمیل های مدرن در بازار مجهز به یک مانیتور دیجیتال می باشند . این صفحه نمایش دارای سرعت، زمان، مسافت طی شده، کالری مصرف شده، درجه شیب و ضربان قلب کاربر می باشد و ورزشکار با استفاده از این اطلاعات مفید می تواند یک الگوی ورزشی مناسب برای خود طراحی کنید.

با افزایش شیب، زمان و سرعت می توانید بر شدت تمرینات بیفزایید. تمرینات با وقفه بیش از تمرینات مستمر باعث بالا رفتن اکسیژن رسانی به بدن می شود و در کاهش وزن موثرتر هستند.

باید قبل از شروع کردن کردن به تمرین 5 تا 10 دقیقه بدن خود را آماده برای گرم کردن کنید و برای آماده سازی عضلات وقت بگذارید . این عمل از آسیب رسیدن به عضلات و مفصل ها در مدت زمانی می تواند پیشگیری کند .

زمانی که بر روی ترمیل در حال دویدن هستید . همانند یک دونده ی حرفه ای دست خود را به صورت 90 درجه در دو طرف بدن قرار دهید و با حرکت پاها ، دست ها نیز به عقب و جلو حرکت کنند. در اصل این عمل باعث می شود از وزن دست هایتان برای این کار استقاده کنید ، با ترکیب وزن و دست کالری بیشتری خواهید سوزاند.

اصل تنوع تمرین اهمیت به سزایی دارد، اگر بیش از 4 هفته با یک برنامه تکراری کار کنید، بدن به فشار آن تمرین عادت خواهد کرد و دیگر نتیجه مطلوبی به دست نمی آید. ورزشکاران حرفه ای به این حالت فلات تمرینی می گویند. فلات تمرینی زمانی اتفاق می افتد که ورزش هیچ چیز تازه ای برای ارائه نداشته باشد. بنابراین هر 4 هفته یک بار با افزایش شیب، سرعت و یا زمان از این فلات تمرینی عبور کنید . البته روش های دیگری برای غافلگیر کردن بدن وجود دارد. مثلا می توانید در هنگام راه رفتن یا دویدن وزنه به دست بگیرید یا برای دقایقی به شکل معکوس بر روی دستگاه گام بردارید.

همه مواردی که گفته شد به کالری سوزی بیشتر کمک می کند و با انجام آن ها زودتر با اندام دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد؛ ضمنا در حین ورزش تنفس عمیق و منظم را فراموش نکنید وهرگاه احساس تشنگی کردید، آب بنوشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :