پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستان با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اکثر مردم در فصل زمستان و شروع سرما تمایلی برای ورزش کردن در بیرون منزل ندارند. سرمای زیاد و یخ زدگی زمین فعالیت ورزشی را دچار مشکل می کند، اما از طرفی نمی توان همه طول فصل زمستان را بدون تحرک سپری کرد. البته افرادی هم وجود دارند که با وجود سردی هوا به انجام تمرینات ورزشی خارج از منزل می پردازند. برای کسانی که بیش از چهل سال سن دارند، ورزش در فصل زمستان در خارج از منزل و باشگاه توصیه نمی شود.

ورزش کردن در هوای سرد موجب بی حس شدن انگشتان دست و پا می شود و ماهیچه ها را فشرده می کند و همچنین ورزش در هوای سرد و یخبندان احتمال سر خوردن را نیز افزایش می دهد. برخی از ورزش ها مانند دوچرخه سواری در زمستان خطر ناک است به دلیل آنکه اگر دوچرخه سر بخورد، زمین می افتید و موجب آسیب دیدگی شما می شود. بهتر است در زمستان داخل منزل یا باشگاه با دستگاه های ورزشی مانند تردمیل به تمرینات ورزشی بپردازید.

تردمیل یک دستگاه ورزشی تطبیق پذیر است و با استفاده از آن می توانید در سطح های مختلفی ورزش انجام دهید، سعی کنید در هنگام ورزش موسیقی بگذارید تا از ورزش خود لذت ببرید. ورزش با تردمیل قدرت بدنی را بالا می برد و باعث می شود راحت تر به کارهای روزانه بپردازید. در صورتی که تمایل دارید در فصل زمستان بیرون از خانه ورزش کنید، مراقبت برخی خطرات احتمالی باشید. بدن خود را گرم نگه دارید تا خون در رگ ها جریان داشته باشد و مراقب زمین های یخ زده و لیز خوردن روی آن نیز باشید. بیشتر آب بنوشید و خوب نفس بکشید، در غیر این صورت ممکن است آسیب ببینید.

با توجه به این موارد تهیه یک تردمیل خانگی در فصل زمستان کار بسیار آسان تر و مقرون به صرفه ای می باشد و همه اعضای خانواده می توانند با این دستگاه ورزش کنند و در زمستان نگران تناسب اندام و اضافه وزن خود نباشند. با سرد شدن هوا در زمستان درد مفاصل افزایش می یابد و عضلات، رباط سفت تر می شوند و درخواست بیماران برای داروهای ضد درد بیشتر نیز می شود.

یک علت مهم آن است که آستر مفصل به تغییرات دما واکنش نشان می دهد. مفاصل در این آستر قرار دارند و درون آن پر از مایع است که موجب سالم نگه داشته شدن غضروف ها می شود. بیشتر بیمارانی که عمل جایگزین زانو انجام داده اند همچنان از درد زانو و شانه در فصل زمستان شکایت دارند.

در هوای سرد زمستانی اکثر ما ترجیح می دهیم در خانه بمانیم تا در بیرون قدم بزنیم، ولی همان طور که میدانید راه رفتن و ورزش کردن بسیار برای ما مفید می باشد. کاهش فعالیت منجر به کم تحرکی و درد بیشتر در مفاصل می شود و همچنین افرادی که در فصل زمستان فعالیت ورزشی ندارند دچار اضافه وزن و چاقی خواهند شد. اضافه شدن وزن حتی اگر مقدار آن اندک هم باشد می تواند بر روی افزایش درد زانوها تاثیر داشته باشد. برای گرم کردن عضلات و غضرف ها سعی کنید لباس های گرم بپوشید و به تمرینات ورزشی در داخل منزل با تردمیل و دستگاه های هوازی خانگی بپردازید.

عضلات بدن در دمای پایین بازدهی کمتری خواهند داشت، ولی با این وجود به سلیقه شخصی و توانایی های شما بستگی دارد که چه محیطی را با چه دمایی برای انجام فعالیت های ورزشی انتخاب می کنید. برخی افراد ماجراجو از ورزش در سرما لذت می ببرند. توصیه می شود به خاطر سردی هوا فعالیت ورزشی را ترک نکنید و به هر روشی که امکان دارد تمرینات ورزشی خود را ادامه دهید تا به تناسب اندام مورد نظرتان دست یابید. حتی اگر مجبور باشید در خانه بمانید تمرینات ورزشی را با کمک دستگاه های هوازی مانند تردمیل ادامه دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :