پیاده روی با تردمیل شکم و ران ها را آب می کند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 14 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هستند افرادی که چربی در قسمتی از بدن آنها بیشتر جمع می شود و تناسب اندام و زیبایی ظاهری را خراب می کند. اکثر افراد که به این مشکل مبتلا هستند به دنبال راه حل اصولی و البته آسان برای از بین بردن این مشکل هستند که در ادامه این مقاله به ارائه راهکارهایی برای از بین بردن این مشکل می پردازیم.

برنامه ریزی درست برای انجام دادن ورزش و داشتن برنامه درست غذایی اصولی در کاهش وزن مسیر اصلی این راه است و ناباید آنها را فراموش کنید.

راه رفتن با تردمیل

بعد از اینکه توانستید با کمک گرفتن از متخصصی برنامه غذایی مناسبی برای خودتان تهیه کنید بهتر است انجام دادن منظم و روزانه ورزش را فراموش نکنید. اگر به دلیل آب و هوا یا آلودگی هوا و حتی رسیدگی به امور خانه و فرزندان نمی توانید به خارج از خانه بروید و از باشگاه های نزدیک خانه خود استفاده کنید، بهتر است با کمک تردمیل روزانه زمان مشخصی را پیاده روی انجام دهید.

سعی کنید علاوه بر پیاده روی فعالیت های دیگرتان را هم بیشتر کنید به طور مثال از آسانسور یا پله برقی استفاده نکنید و پله ها را برای رفت و آمدتان انتخاب کنید. با کمک تردمیل یا حتی انجام فعالیت های اضافی مانند استفاده از پله ها میتوانید در طی روز کالری بیشتری بسوزانید و چربی های سخت ناحیه ران و شکم را وادار به آب شدن کنید.

انجام حرکات استقامتی

برای اینکه بتوانید چربی های انباشته شده را زودتر بسوزانید و به ران ها و شکم تان فرم زیباتری بدهید بهترین کار انجام حرکات ورزشی است تا به قول معروف بدنتان زیبا تراش بخورد و به فرم و سایز دلخواهتان برسید.

اگر می خواهید به نتایج بهتری برسید به شما توصیه می کنیم تا ورزش هوازی و قدرتی یا استقامتی را در کنار هم انجام دهید تا زودتر به هدفتان برسید.

بعد از اینکه تمرینات هوازیتان تمام شدن این چند حرکت که در ادامه می خوانید را انجام دهید و آنها را روزانه تکرار کنید.

*در ابتدا به عرض شانه پاهایتان را باز کنید. در حالی که دست هایتان به کمر است روی زانوها بنشینید و بلند شوید و این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

*روی زمین به پهلو بخوابید و دست را زیر سر مانند ستونی قرار دهید. در حالی که بدنتان کشیده است و یکی از پاها را آرامی به سمت بالا ببرید و دوبار روی پای دیگر قرار دهید.

* این بار در حالی که روی زمین به پهلو خوابیده اید هر دو پا را به صورت جفت شده و البته بدون اینکه خم شوند بالا ببرید. با این کار هم به ران هایتان و هم به شکم تان ضربه وارد می کند.

مراقب کالری مصرفی روزانه خود باشید تا کمتر کالری دریافت کنید و بدن برای تامین انژی روزانه خود از چربی های ذخیره شده استفاده کند. تا می توانید سیب، تخم مرغ، عدس و ... مصرف کنید و غذاهای چرب و پر کاری را از لیست غذاییتان حذف نمایید.

گشنگی نکشید

برخی افراد هستند برای رسیدن به تناسب اندام یا کوچک کردن ناحیه ای از بدنشان گرسنگی زیادی تحمل می کنند و بدن را در دوره سخت و طاقت فرسا قرار می دهند. غافل از اینکه بدن در زمانی که دچار قحطی شود انرژی ذخیره می کند و زمانی که انرژی کم بیاورد به جای سوختن چربی و ذخایر انرژی شما ماهیچه می سوزاند و کم کم شما عضلات بدنتان را از دست خواهید داد.

شب ها کمتر غذا بخورید

در طی روز انرژی لازم را با خوردن مواد غذایی مناسب به بدنتان برسانید و زمانی که خورشید غروب می کند غذاهای سبک مانند: میوه و ... را برای خورد و خوراکتان انتخاب کنید تا سوخت و ساز بدن شما بیش از اندازه زیاد نشود و شما بتوانید خواب راحتی داشته باشید. فراموش نکنید که خوردن غذا در شب احتمال افزایش وزن را در بدنتان چندین برابر می کند و این موضوع با هدفی که دنبال می کنید مغایرت دارد.

قبل از پیاده روی و در حین آن آب زیاد بنوشید

بطری آبی را روی تردمیل تان قرار دهید تا در زمان انجام تمرینات به یاد نوشیدن آب باشید و قبل و حتی بعد از آن نیز آب بنوشید تا بدنتان کاملا هیدراته شود. گاهی تشنگی به شما احساس گرسنگی القا می کند و سبب می شود شما در زمان غیرمعمول غذا بخورید یا اشتهای زیادی برای خوردن داشته باشید.

نوشیدن آب باعث سیراب شدن بدن، شاد شدن اندام های بدن، داشتن احساس سیری شما می شود. پزشکان توصیه دارند قبل از غذا خوردن هم حتما یک لیوان آب بخورید تا ولع کمتری داشته باشید.

طناب زدن را فراموش نکنید

طناب زدن فقط مخصوص بچه ها نیست و این اشتباه را از ذهنتان دور کنید. زمانی که فرصتی کمی دارید وقت ندارید تمرینات زیاد تر و مفصل تری انجام دهید، بهتر است طناب ورزشی تهیه کنید و برای مدت کوتاهی هم که شده این کار را امتحان کنید.

طناب زدن باعث افزایش سوخت و ساز و آب شدن چربی ها در بدن می شود. زمانی که چربی ها تا حدی هم حتی آب شوند زیبایی ران ها مشخص شده و می توانید با دیدن فرم آنها انگیزه بیشتری برای ادامه راهتان پیدا کنید. طناب زدن اقتصادی نیز هست و با کمک انجام دادن این ورزش می توانید به اهداف خود راحت تر و حتی زودتر برسید.

استفاده از دوچرخه ثابت

اگر می خواهید از شر چربی های ران و شکم خلاص شوید باید در کنار نکاتی که به شما گوشزد شد و از دوچرخه ثابت نیز کمک بگیرید و ران هایی بدون چربی برای خود بسازید. با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده دوچرخه ثابت اصولی ورزش کنید تا با در کنار هم انجام دادن این ورزش ها در کنار هم نتایج بهتری بدست بیاورید.

با استفاده از این راه کارها که در این مقاله به شما یادآوری کردیم با سرعت بیشتری می توانید به اندام دلخواهتان برسید و البته چربی های انباشته شده در قسمت ران ها و شکم تان را از بین ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :