ویژگی تردمیل خوب

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مشکلاتی که امروزه با آن ها سر و کار داریم موجب شده تا در طول روز کمتر به فکر ورزش کردن و سلامت جسم خود باشیم.و همچنین با ماشینی شدن زندگی انسان ها ، اغلب مردم دچار اضافه وزن و چاقی شده اند. همین عوامل باعث شده تا سلامت انسان ها به خطر بیفتد.

با پیشرفت علم برای رفع این مشکلات و سلامت جوامع انسانی تمهیداتی صورت گرفته شد و تردمیل با نمونه ها و قابلیت های مختلف تولید گردید. تردمیل به دستگاهی گویند که برای راه رفتن بر روی یک نوار متحرک در سال 1952 برای تست بیماری های قلبی ساخته شد.

تردمیل از آغاز تولیدش دارای انواع مختلف بود؛ 1- تردمیل مکانیکی که این نوع از تردمیل فاقد موتور بود و دارای شیب دائمی هستند.این نوع از تردمیل دارای عوارض زیادی برای مفاصل و زانو ها بود به همین دلیل طرافدار خاصی نداشت. 2- تردمیل برقی که این نوع تردمیل دارای موتور و امکانات خاصی بود. مثلا می توان سرعتش را کنترل کرد و در هر شرایط کم و زیاد گردد. شیب تردمیل را به دلخواه می توان زیاد و کم کرد به همین دلیل باعث می گردد تا مشکلی برای فرد استفاده کننده پیش نیاید.

برای خرید یک تردمیل برقی خوب باید اندازه قدرت موتور آن تردمیل را مورد بررسی قرار بدهید.زیرا یک تردمیل با قدرت موتور بالا دارای رابطه مستقیم با وزن اشخاص داشته و هرچه تردمیل دارای قدرت زیادی باشد می تواند میزان وزن بیشتری را تحمل نماید.مثلا تردمیل دارای قدرت 5/2 اسب بخار می تواند تا وزن 150 کیلوگرم را بر روی خود تحمل نماید.

هنگامی که از تردمیل استفاده می نمایید اولین چیزی که به چشم می خورد وجود تسمه متحرک دستگاه می باشد که میزان سطح کاربری و پیست ورزشکار بوده که باید دارای ابعاد و اندازه مناسب باشد که در تردمیل ها این ابعاد متفاوت است. البته نگران این مسئله نباشید زیرا در تمامی تردمیل های ساخته شده این فضا به طور متناسب در نظر گرفته شده است.

هنگام خرید تردمیل باید به میزان شیب تردمیل توجه نمایید .شیب در تردمیل به دو صورت دستی و برقی طراحی می گردد که شیب دستی همانگونه که از اسمش مشخص می باشد دارای اهرم بوده اندازه درجه کمی دارد و جزء نسل قدیم تردمیل به حساب می آید.شیب برقی تردمیل توسط دکمه بر روی صفحه تردمیل قابل کنترل کردن می باشد.و دارای اندازه درجه های متفاوت می باشد.و باعث می شود تا در شرایط مختلف کاربر بتواند ورزش کند.

تردمیل دارای یک ضربه گیر خوب و عالی از ویژگی مهمی برخوردار بوده و برای کاربران این امر بسیار مهم می باشد زیرا باعث می شود تا در هنگام ورزش کردن مفاصل و زانوها دچار آسیب نگردد.اگر تردمیل مورد نظر خود را برای استفاده در منزل می خواهید خریداری نمایید باید یک نوع تردمیل خانگی بخرید که اولا فضای کمی را در منزل اشغال کرده ، ثانیا سرو صدای زیادی نداشته باشد و برای خود و همسایگان ایجاد مزاحمت نکند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :