وقتی تردمیل خیس شود چه باید کرد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل از انواع دستگاه های هوازی است که موجب سلامتی و تناسب اندام شما خواهد شد. در صورت داشتن این دستگاه در نگه داری آن دقت نمایید، اگر تردمیل شما به هر دلیلی خیس شد و آب درون دستگاه نفوذ کرد باید نکات زیر را انجام دهید:

نکته اول اینکه؛ ابتدا دو شاخه دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید.

نکته دوم اینکه؛ اگر جنس تسمه تردمیل شما مخلوطی از چند جنس یا کتان است، آب ریخته شده خشک خواهد شد و نیازی به تعویض تسمه نیست، در صورتی که خشک نشد، تسمه را از دستگاه خارج کرده و آن را زیر آب با فشار بالا برده و بشویید. این کار را سریعا بعد از آب خوردگی دستگاه انجام دهید، در غیر این صورت احتمال خراب شدن تسمه تردمیل وجود دارد. پشت تسمه را نیز به خوبی تمیز کرده و آن را در آفتاب خشک نمایید و سپس روغن کاری کنید. در صورتی که اصطکاک تسمه همچنان بالا بود باید آن را تعویض نمایید.

نکته سوم اینکه؛ جنس اکثر تخته های تردمیل از مواد مصنوعی می باشد، به همین دلیل فورا آب را به خود جذب نموده و در صورتی که اصطکاک تخته تسمه بالا باشد، باعث می شود که تخته کج شود و شکل اصلی خود را از دست بدهد. در صورت بوجود آمدن این مشکل شما باید تخته تسمه را تعویض نمایید.

نکته چهارم اینکه؛ اگر بلبرینگ های غلتک ها محکم نباشد، ممکن است ببینید آن ها خیس نشده اند و نیاز به روغن کاری دارند. به همین دلیل شاید باعث ایجاد صدا در دستگاه شده و باعث خرابی مدام دستگاه شود. با کمک یک متخصص مجرب از محکم بودن بلبرینگ اطمینان حاصل نمایید تا دریابید که مشکل از کجا است.

نکته پنجم اینکه؛ در صورتی که قطعات الکترونیکی و موتور دستگاه به درستی تمیز کاری نشده باشند یا به علت روغن کاری نشدن، خشک شده باشند باعث مشکل خواهد شد، همچنین اگر قطعات و موتور فرسوده یا خیس شده باشند نیز شما را به دردسر خواهند انداخت.

بنابراین سعی کنید کلا دستگاه را تعویض نمایید زیرا مشکلاتی همچون زنگ زدگی در فریم و ایجاد فرسودگی در قطعات ممکن است باقی بماند. در صورت گران بودن تردمیل معمولا تعویض قطعات، کم خرج ترین گزینه است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :