همه چیز در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل ها به دو مدل کلی موتوردار و بدون موتور تقسیم می شوند. برای استفاده از تردمیل های بدون موتور باید از نیروی بدنی و مخصوصا پاها بیشتر استفاده کنید تا بتوانید صفحه تردمیل را به حرکت در بیاورید.این تردمیل ها معمولا سبک بوده و هزینه زیادی ندارند. تردمیل های موتوردار، با برق کار می کنند و توسط برق تسمه به حرکت درمی آید و کاربر میتواند با تنظیم سرعت بر روی تسمه راه برود و تمرینات خود را انجام بدهد.

تردمیل های موتوردار امروزی قابلیت تنظیم شیب نیز دارند که کاربر به راحتی میتواند مسیر سربالایی مانند؛ تپه و کوه را برای خود شبیه سازی کند.تردمیل ها دارای صفحه مانیتوری هستند که قادر است اطلاعاتی مانند؛ زمان، سرعت، مسافت، میزان ضربان قلب و... را در اختیار کاربر قرار بدهد و او با مطلع شدن از این فاکتورها می تواند مواظب سلامتی خود باشد و با این اطلاعات تمریناتی مناسب طراحی و اجرا کند تا آسیبی در حین ورزش و پیاده روی به بدن وارد نشود.

در تردمیل های جدید برنامه های از پیش تعیین شده ای قرار داده اند تا کاربر با استفاده و انتخاب یکی از آنها بتواند در کمترین زمان ورزش اصولی و خوبی را برای رسیدن به ارتقای سلامتی و تناسب اندام انجام بدهد.برای اینکه بتوانید تردمیل خوبی خریداری کنید، در زمان انتخاب دستگاه به جنس بدنه آن توجه داشته باشید تا بتواند در تمرینات دوام بیاورد.تردمیل های موتوردار به دو بخش باشگاهی و خانگی تقسیم می شوند که تفاوت این دو بخش در قدرت موتور آنهاست. قدرت موتور تردمیل اگر بالا باشد گاهی میتواند تا 150 کیلوگرم و بیشتر تحمل وزن داشته باشد.

تردمیل های باشگاهی به دلیل آنکه افراد با وزن بالاتری می توانند از آن استفاده کنند، دارای موتورهای قوی تر و ابعاد بزرگتری هستند.برای استفاده از تردمیل های خانگی باید توجه داشته باشید که قدرت موتور با وزن کاربر باید متناسب و هماهنگ باشد تا دستگاه دچار مشکلی نشود و بتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.قدرت موتور را در تردمیل با اسب بخار و حروف اختصاری HP نشان می دهند و باید فراموش نکنید که هر چه توان اسب بخار بیشتر باشد، تردمیل قیمت بیشتری خواهد داشت.

تردمیل ها سرعت های متفاوتی را می توانند در اختیار کاربران قرار بدهند و معممولا این سرعت بیشتر از چیزی است که کاربر بتواند از آن استفاده کند. تحقیقات نشان داده اکثر افراد از سرعت 3 تا 7 کیلومتر از تردمیل استفاده می کنند و سرعت بیشتر از این به افراد حرفه ای توصیه می شود.به یاد داشته باشید در زمان خرید تردمیل، به حداکثر وزنی که تردمیل می تواند تحمل کند، توجه داشته باشید تا دستگاه در زمان استفاده دچار مشکل نشود.

کاربر باید در زمان استفاده از تردمیل ایمنی داشته باشد و این امر مورد توجه قرار بگیرد. در تردمیل ها مگنت های ایمنی تعبیه شده است که کاربر باید به لباس خود متصل کند تا در هر زمان که دچار عدم تعادل شد، موتور دستگاه خاموش شده و از زمین خوردگی او جلوگیری کند؛ این ویژگی برای کنترل کودکان نیز مفید است و در صورتی که بخواهند به تنهایی از دستگاه استفاده کنند، تردمیل روشن نخواهد شد و به آنها آسیب نمی رسد.

تردمیل های امروزی دارای قابلیت های زیادی هستند که یکی از مهم ترین آنها داشتن ضربه گیر می باشد که سبب می شود، سرو صدای زیاد به اطراف منتقل نشود و برای اطرافیان و همسایگان مشکل ایجاد نخواهد کرد.ضربه گیر با حالت لاستیکی که دارد موجب می شود تا به زانوها و ستون فقرات کاربر فشار کمتری وارد بشود و کاربر برای دویدن سطح انعطاف پذیری در اختیار داشته باشد.

تردمیل می تواند راه رفتن و دویدن را شبیه سازی کند که در مقابل راه رفتن بر روی زمین مزیت های زیادی دارد. با زیاد کردن شیب تردمیل می توانید در خانه راه رفتن بر روی سطوح شیب دار را نیز تجربه کنید و از مزیت های آن بهره مند بشوید.تنظیم شیب در تردمیل ها به دو صورت متفاوت انجام می شود، دستی یا برقی که نوع دستی معمولا بین 3 تا 5 حالت متفاوت است.

در تردمیل هایی که تنظیم شیب به صورت برقی انجام می شود، معمولا یک موتور جداگانه تعبیه شده است که شیب را کاربر در درجات مختلف تنظیم کرده و به دلخواه آن را انتخاب کند. قبل از شروع ورزش باید برای تمرینات و ورزش خود هدف و برنامه ریزی معینی در نظر بگیرید و طبق آن عمل کنید. در زمان برنامه ریزی برای ورزش به سطح آمادگی جسمانی خود توجه کنید تا دچار آسیب دیدگی نشوید و بتوانید با دقیق انجام دادن برنامه ها زودتر به اهداف مورد نظر برسید.

در زمان استفاده از تردمیل به نمایشگر توجه داشته باشید و همیشه فاکتور ضربان قلب را زیر نظر قرار بدهید، همان طور که میدانید ضربان قلب میتواند سطح تمرینات شما را مشخص کند تا تمریناتی انجام ندهید که به قلب فشار بیش از حد وارد کند و دچار مشکل شوید.همان طور که می دانید در ورزش هوازی می بایست ضربان قلب به 70 تا 80 درصد حداکثر خود برسد؛ در این صورت بدن به راحتی می تواند چربی سوزی انجام بدهد و به تناسب اندام دلخواه دست پیدا کنید؛ ولی اگر به بیش این درصد برسد بدن دچار فشار خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :