موتور تردمیل باید چه خصوصیاتی داشته باشد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ابتدا به معرفی قطعات و اجزای تشکیل دهنده تردمیل پرداخته سپس خصوصیات موتور تردمیل را برایتان شرح می دهیم .
مانیتور : پنل کنترل تردمیل است که شخص می تواند همه دستورات مورد نظر خود را به تردمیل اعمال نماید و همچنین می توان اطلاعاتی مانند مسافت،زمان صرف شده جهت تمرین ، کالری ، مقدار شیب و ضربان قلب و همچنین میزان سرعت و شیب را می توان دریافت کرد.
شاسی دستگاه : به چهارچوب فلزی دستگاه که همه قطعات تردمیل بر روی آن مونتاژ می شود و همچنین نسبت به وزن شخص شاسی تردمیل عریض تر و سنگین تر می شود.
تسمه نقاله : وسیله حرکت بر روی تردمیل که کاربر بر روی آن پیاده روی می کند گفته می شود.
موتور تردمیل : وسیله ای که باعث به حرکت درآوردن تسمه نقاله می گردد موتور تردمیل می باشد که برای تردمیل خانگی موتور DC و برای تردمیل باشگاهی نوع موتور AC می باشد.موتور تردمیل زیر کاور موتور می باشد.
موتور شیب : حالتی از تردمیل می باشد که می توان صفحه تسمه نقاله را بالا برده و شیب دار کرد.و حالت تردمیل را مانند حرکت کوهنوردی کرد.حایگاه آن در کنار موتور اصلی تردمیل و زیر کاور موتور تردمیل می باشد.
قطعات دیگر تردمیل بستگی به نوع آن دارد برخی از تردمیل ها تک کاره هستند و برخی دیگر دیگر چند کاره بوده و دارای ماساژور برقی، جای دراز و نشست ، مسگری و دمبل بوده که در وسط تردمیل نصب می گردد.
آشنایی کامل و کار با این قطعات برای کاربر بسیار مهم می باشد و هرکس که می خواهد از تردمیل استفاده نماید باید این قطعات را بشناسد.

موتور یک تردمیل یکی از ارکان مهم در انتخاب و نوع تردمیل است . زیرا موتور یک تردمیل برحسب اسب بخار محاسبه شده و بر اساس وزن شما و فشاری که شما در حرکت تمسه و نوار تردمیل که وارد می کنید انتخاب می شود . پس باید به موتور و نوع موتور تردمیل خیلی زیاد دقت شود . موتور های تردمیل انواع گوناگونی در بازار وجود دارند ، پس قبل از خرید حتما به میزان لازم تحقیقات خود را کامل نمائید .

موتور یک تردمیل بیشترین کار و عمل را در تردمیل انجام می دهد پس لازم است موتوری را خریداری نمائید یا تردمیلی با موتوری را بخرید که بتواند تحمل وزن شما به خوبی انجام داده و تمامی شرایط وجودی شما را بپذیرد . موتور های تردمیل که با قیمت ارزان تر به بازار عرضه می شود خیلی زود گرم شده و زیاد دوام نمی آورند و می سوزند . برای قدم زدن موتور تردمیل با 2 اسب بخار کفاف می دهد اما اگر این کار مداوم نباشد و دویدن آهسته نیز همراه آن باشد موتور تردمیل با توان 2.5 اسب بخار باید مورد انتخاب شما عزیزان باشد و در آخر اگر شما دویدن سریع را برای خود انتخاب می کنید باید توان موتور تردمیل شما 3 اسب بخار باشد .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :