مزیت های تردمیل آبی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با پیشرفت علم و ساخت تکنولوژی های جدید ، تجهیزات ورزشی نوین تر و پیشرفته تری تولید شده است و برای افرادی که به دلیل مبتلا شدن به انواع بیماری ها و مشکلات قادر نیستند تا از هر روشی برای انجام ورزش استفاده نمایند ساخته شده است.یکی از همین دستگاه های تولید شده ، تردمیل آبی است. لازم به ذکراست که این گونه تردمیل هنوز به صورت کامل رواج پیدا نکرده و فقط به صورت محدود در بعضی از مراکز درمانی موجود می باشد.البته این نوع تردمیل مازاد بر کاربرد درمانی جنبه تفریحی نیز دارد.

به دلیل قیمت نسبتاً بالا و تولیدات کم این نوع تردمیل استفاده از آن در حال حاضر فقط جنبه پزشکی دارد. ورزش و تمرین کردن به وسیله تردمیل آبی برای سالمندان و کسانی که مشکلات عضلانی، اسکلتی و مفصلی دارند و همچنین افرادی که به دلیل بیماری هایی از جمله سکته مغزی و ام اس و... دارای مشکلات حرکتی هستند توصیه می گردد. استفاده کردن از تردمیل آبی برای افراد ، بدون هیچ عوارض جانبی می باشد،همچنین می توانند در بهتر شدن روند بیماری خود نیز از آن بهره ببرند.یکی از علت های استفاده کردن از این تردمیل در بخش ارتوپدی این است که وزن اشخاص در آب تا حدود 70% کم تر می شود.پس در نتیجه فشار ناشی از راه رفتن بر روی بدن این اشخاص وارد نمی شود.

هنگامی که به وسیله تردمیل آبی در حدود ده دقیقه فعالیت می کنید،مانند وقتی است که در حالت عادی دو ساعت پیاده روی می کنید.پس یک ساعت استفاده از این تردمیل بیش از 960 کالری می سوزاند.با گذشت مقدارزمان اندک این دستگاه ورزشی ،پزشکی در میان بیشتر بیمارستان ها رواج پیدا خواهد کرد و اشخاص می توانند از محسنات و مزایای این تردمیل آبی در موارد آب درمانی ، بازتوانی،فیزیوتراپی بهره مند گردند.

همانطور که می دانید درون آب میزان جاذبه کاهش یافته و همچنین میزان حرکات کششی بیشتری به بدن اعمال می شود پس بسیار زیاد برای کشش عضلاب پا مناسب می باشد. این تردمیل را درون استخرها و آکواریوم های بزرگ قرار می دهند و افراد می توانند با استفاده از آن مدتها به ورزش کردن بپردازد بدون آنکه در این مدت طولانی به بدن فرد آسیب برساند.

بیشترین سرعت قابل استفاده در تردمیل آبی تا ده کیلومتر می باشد، مانیتور این تردمیل قابلیت نمایش وزن فرد را دارد، دکمه شروع و توقف تمرین به وسیله این تردمیل به شکل هوشمند می باشد.از دیگر مزیت های این تردمیل آبی دارا بودن جریان آب و فشار در زمان ورزش مانند ماساژ برای مفاصل و استخوان ها می باشد که موجب رفع خستگی و کوفتگی در بدن می گردد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :