مزایا و معایب انواع تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی است که با استفاده از آن کاربر به راحتی میتواند ورزش هوازی را تجربه کند و از انجام دادن آن لذت ببرد. برای اینکه بتوانید بهترین تردمیل را انتخاب کنید باید در ابتدا با آگاهی کامل از مزایا و معایب این دستگاه مطلع شوید تا در انتخاب و گزینش خود دچار مشکلی نشوید.

تردمیل های خانگی

استفاده از تردمیل برای افرادی که بیشتر تمایل دارند در خانه بدون رفتن به باشگاه یا حتی حضور در بیرون از منزل ورزش کنند و هزینه اضافی هم خرج نکنند، گزینه بسیار خوبی است.تردمیل های خانگی دارای مزایای زیادی است از جمله: وزن سبک، قیمت مناسب، کم مصرف بودن و ... وزن کمتر.

سبک بودن تردمیل های خانگی برای قرارگیری در مکان های کوچکتر بسیار مناسب است و اغلب تردمیل های خانگی قابلیت تاشو هستند و به راحتی میتوان دستگاه را جمع کرد و از باقی فضای خانه به راحتی استفاده کرد.در اکثر مدل های خانگی، تردمیل ها به چرخ هایی مجهز شده اند که کاربر به راحتی میتواند به وسیله آنها دستگاه را حرکت دهد و به هر مکانی که دوست دارد، منتقل کند.تردمیل های خانگی کم مصرف تر از نوع باشگاهی خود هستند و هزینه کمتری را هم برای کاربر خود دارند.

تردمیل های باشگاهی اغلب دارای سیستم های مجهزتری هستند و قابلیت های بیشتری نیز دارند که کاربر با استفاده از آنها میتواند از تکنولوژی های پیشرفته نیز استفاده کند و لذت ببرد.تعداد کمی از تردمیل های خانگی هستند که گارانتی طولانی مدت دارند و کاربر به راحتی میتواند از آن استفاده کند و اغلب تردمیل های تجاری یا همان باشگاهی گارانتی طولانی تری برای استفاده دارند.

تردمیل های باشگاهی

تردمیل های تجاری همان تردمیل های باشگاهی هستند که در باشگاه های ورزشی وجود دارند و بسیار مورد علاقه ورزشکاران هستند.تردمیل های باشگاهی اغلب قابلیت استفاده در کل روز را دارند و کاربران مختلف میتوانند به هر مقدار که می خواهند از این وسیله استفاده کنند و به ورزش خود بپردازند. این دستگاه های باشگاهی بسیار بادوام و با کیفیت هستند و سالیان طولانی میتوان از آنها استفاده کرد و از ورزش کردن با آنها لذت برد.

بیشتر تردمیل های باشگاهی برنامه های تمرین و ورزش متفاوتی دارند. این دستگاه های ورزشی اغلب دارای صفحه نمایش رنگی ، لمسی و قدرت اتصال به اینترنت با ویژگی های سرگرم کننده هستند که کاربر به راحتی میتواند در حین انجام دادن ورزش سرگرم شود و از ورزش خود لذت ببرد و مدت زمان ورزش کردن خود را از این طریق افزایش دهد.همان طور که میدانید اندازه و ظرفیت وزن این دستگاه ها بالاتر از سایر تردمیل های موجود در بازار است.

تردمیل های باشگاهی دارای عرشه پهن تر نسبت به تردمیل های خانگی هستند و معمولا با ظرفیت بالا قادر هستند تا 180 کیلوگرم را تحمل کنند و برای تمرینات هر فردی مناسب و ایده آل باشند.تردمیل های باشگاهی نسبت به نوع خانگی خود محکم تر هستند و دوام بیشتری نیز دارند. به یاد داشته باشید که در تردمیل های باشگاهی تسمه سایز بزرگتری دارد و کاربر برای انجام فعالیت ورزشی خود فضای بیشتر و امن تری دارد.

ضربه گیری هایی که در تردمیل ها وجود دارد، باعث میشود ضربات و صدمه های کمتری به زانوها و کمر کاربر وارد شود.تردمیل های باشگاهی دارای اندازه بزرگتری هستند و البته یکی از مهم ترین معایبی که دارند این است که قابلیت تاشوندگی ندارند و جابه جایی آنها کار بسیار مشکلی است.قیمت اغلب تردمیل های تجاری بالاتر از تردمیل های خانگی است و در هنگام خرید تردمیل توجه داشته باشید که قیمت بالای آن با ویژگی های اضافی دستگاه شما هماهنگی داشته باشد.

همان طور که گفته شد تردمیل های باشگاهی قابلیت تاشوندگی ندارند و نمیتوان آنها را به راحتی جابه جا کرد.تردمیل هایی که قابلیت تاشوندگی دارند، دارای موتور سبکتری هستند و میتوان به راحتی آن را جابه جا و از فضای اطراف به خوبی استفاده کرد.البته توجه داشته باشید تردمیل های که فشرده می شوند و ویژگی تاشوندگی دارند، دارای وزن سبک تری هستند و ممکن است بر اثر استفاده نادرست دچار لرزش شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :