مزایای استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از تمرین هایی که تاثیر بسزایی در افزایش بازدهی تمرینات ورزشی به خصوص برای فیتنس و بدنسازی دارد، میتوان تمرین با تردمیل را نام برد.استفاده از تردمیل میتواند باعث پیشرفت سریع تر و بهبود عملکرد در روند فیتنس می شود و همچنین گستره ی تمرینات زیادی را در اختیار ورزشکار قرار میدهد. با این تمرینات ورزشکار به رشد قابل توجهی دست میابد.

از جمله مزیت هایی که استفاده از تردمیل دارد میتوان موارد زیر را نام برد:

1- راحتی در استفاده

استفاده از تردمیل محدود به زمان و مکان نمی شود. شما میتوانید در سرد ترین روز های زمستان و گرم ترین شب های تابستان از تردمیل استفاده کنین. این وسیله همیشه در دسترس است و در هر شرایط محیطی میتوان از آن استفاده کرد. تردمیل این امکان را به شما میدهد که همزمان با ورزش روزانه تلویزیون تماشا کنید، با تلفن حرف بزنید، به موسیقی گوش بدهید و ...

اگر وقت نرمش روزانه بیرون از خانه را ندارید، اگر حوصله ی ورزش در پارک ها یا باشگاه های ورزشی را ندارید یا به هر علتی نمیتوانید برنامه ای برای ورزش در بیرون از منزل برای خود تدوین کنید، کافی است یک تردمیل تهیه کنید.استفاده از تردمیل را میتوان در یک کلمه خلاصه کرد؛ راحت.

2- تجهیزات و آنالیزگر ها

تردمیل های پیشرفته دارای تجهیزات جانبی هستند که در کنار ورزش شما را از وضعیت جسمانی خود مطلع میسازد. برخی از این تجهیزات عبارت اند از: امکان تغییر شیب دویدن، توانایی کنترل سرعت و تغییر آن، سنسور شمارش تعداد قدم، سنسور تشخیص فشار خون و ضربان قلب، سنسور اندازه گیری میزان کالری مصرفی در هر تمرین.

این تجهیزات اطلاعات جامعی به ورزشکار میدهند و وی را از عملکرد خود آگاه میسازد، برای مثال اگر خانمی قصد لاغر شدن داشته باشد سنسور میزان کالری مصرفی به کمک او می آید و او میتواند به راحتی میزان کالری مصرفی خود بسنجد و کنترل کند.

3- گرم کردن قبل از شروع تمرین

اگر قبل از تمرین، ورزشکار از فعالیت های سبک برای گرم کردن استفاده نکند ممکن است دچار آسیب شود. گرم کردن به این منظور انجام میشود که بدن ورزشکار برای انجام تمرین های اصلی آمادگی پیدا کند. یکی از تجهیزات ورزشی که در این رابطه میتواند به ورزشکار کمک کند تردمیل است. با استفاده از تردمیل میتوان فعالیت های گرم کردن را به خوبی انجام داد و به آمادگی لازم برای انجام تمرینات سخت تر رسید.

4- سرد کردن بعد از تمرین

بعضی افراد بعد از تمرینات بالافاصله فعالیت خود را قطع میکنند. این کار اشتباه هست و باعث گرفتگی عضلات و آسیب عضلانی میشود. به صورت اصولی بعد از تمرینات سخت فعالیت هایی برای سرد کردن بدن انجام میشود. تردمیل یکی از تجهیزات کار آمد در باب سرد کردن بعد از تمرین است. یکی از تمرینات با تردمیل دویدن بر روی تردمیل است در حالی که با گذشت زمان سرعت دستگاه کاهش یابد و دویدن تبدیل به پیاده روی می شود.

5- تمرینات ریکاوری

همانطور که از نام ریکاوری پیداست، ریکاوری یعنی برگرداندن به حالت والیه. مرحله ی ریکاوری بعد از تمرینات سخت قرار دارد و هدف آن از بین بردن خستگی بدن است.ریکاوری برای تمام ورزشکاران امری مهم تلقی میشود، هم برای ورشکاران آماتور و هم حرفه ای.تردمیل یکی از وسایلی است که میتواند تاثیر زیادی در تمرینات ریکاوری داشته باشد. باید توجه شود که تمرینات ریکاوری باید با مشورت مربی انجام شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :