قبل و بعد از استفاده از تردمیل چه تغذیه ای مصرف کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشتر مردم در سراسر جهان از فوائد ورزش و اینکه چه مزایایی ممکن است برای بدن داشته باشد آگاه و مطلع هستند و برخی ها با اهداف خاصی به دنبال ورزش و فعالیت در آن هستند . بعضی ها ترجیحا برای سلامتی خود این کار انجام می دهند و بعضی دیگر صرفا جهت یک تفریح و گذراندن وقت آن را انجام می دهند و بیشتری ها برای کاهش وزن و تناسب اندام ورزش می کنند .

ورزش کردن به هر منظور و قصدی انجام گیرد برای بدن بسیار مفید بوده و کیفیت زندگی آدم ها را بالا می برد . اما باید دقت نمایید اگر تناسب اندامی درست می خواهید و میزان سلامتی خود را از طریق ورزش قرار است بالا ببرید ، بهتری است ورزش کردن را به روش درست به انجام برسانید .

تغذیه مناسب قبل و بعد از ورزش کردن از ارکان اصلی ورزش کردن است. اشخاصی که از تغذیه مناسب بهره نمی برند ، علی رغم این مورد که هر روز به باشگاه ورزشی می روند و در حال فعالیت بدنی هستند و هر روز زمان زیادی را به ورزش اختصاص می دهند به نتایج دلخواه دست پیدا نمی کنند .

برنامه در استفاده از تغذیه مناسب و درست قبل از تمرین با تردمیل سبب ایجاد انگیزه و آرامش در ورزشکار می شود . در هنگام ورزش و تمرین بدن ورزشکار دچار سوخت انرژی می شود . در این زمان به اندازه کافی گلکوژن در عضلات و ماهیچه ها ذخیره کرده باشد تا با فقدان انرژی مواجه نشود . پس از ورزش نیز زمان سوخت گیری و ترمیم مفاصل و عضلات است و فرد باید توانایی خود را بازیابد.

خیلی از کاربران بر این باورند که پیش از ورزش نباید چیزی بخورند زیرا دچار حالت تهوع و انقباضات شکمی می شوند و اگر با شکم خالی به ورزش بپردازند سوزاندن چربی هایشان مقاوم تر است . در حالی که هر دو فکر از اشتباهات است . در زمان ورزش معده نباید به طور کامل پر باشد ، زیرا در کار هضم غذا اختلال ایجاد می کند ، همچنین ورزش با شکم خالی هم توصیه نمی شود ؛ در زمان ورزش هوازی بدن در 20 دقیقه ابتدایی تمامی قندهای موجود را می سوزاند و اگر قند کافی نداشته باشد با افت قند شدید مواجه می شود.

حال باید از تغذیه پس از ورزش که حائز اهمیت است زیرا که پس ورزش کردن بدن بر اثر فعالیت انرژی زیادی از دست داده و آماده جذب است. در این هنگام است که حساسیت انسولینی بدن شما بالا رفته و به سرعت قند را از جریان خون جذب کرده و در عضلات و بقیه بافت ها ذخیره سازی می کند . این موارد باعث می شود تا قند خون افزایش پیدا کند و باعث چاقی نیز می شود. بنابراین سعی کنید با مصرف غذاهای کم کالری در این زمان ولع خود را ازبین ببرید تا در هنگام وعده اصلی اشتهای کاذب پیدا نکنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :