فیوز تردمیل را چگونه تست نمائیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک وسیله ورزشی است که به دو صورت خانگی و باشگاهی به بازار ارائه شده است  و وسیله ورزشی برای  دویدن و راه رفتن جدا از روی آسفالت و موارد دیگر است. تردميل، بر روی خود تسمه ای جاگذاری دارد كه با چرخش به حالت حرکت در می آید و کاربر شروع به پیاده روی و دویدن می کند. موتور تردميل، تکنولوژی مخصوصی دارد.

تنها اهدافی که در استفاده از تردمیل حائز اهمیت و بررسی است : سلامت و نشاط روح و جسم و کاهش وزن است . استفاده صحیح از تردمیل به تناسب اندام نیز کمک بزرگی می کند. انجام تمرین با تردمیل به سوختن چربی های اضافه بدن و در عوض به عضله سازی نیز کمک می کند . با یک برنامه قوی و منظم در هنگام استفاده از تردمیل می توان تناسب اندام خوبی را تجربه کرد. تردمیل باعث تقویت عضلات داخل و خارج ران و نشیمنگاه و کاهش وزن می شود. یکی از مزیت هایی که تردمیل می تواند داشته باشد، تصحیح برنامه خواب و کم کردن استرس است.

در این مقاله ابتدا به چند نکته درباره راه رفتن و پیاده روی بر روی تردمیل اشاره نموده و سپس نحوه تست کردن فیوز تردمیل را شرح می دهیم.

هرگز با پاهای برهنه بر روی تردمیل پیاده روی نکرده و یا ندوید و حتما باید کفش‌های مخصوص دویدن را پوشیده باشید چراکه خطر بالای آسیب دیدگی را در بر خواهد داشت.
شروع حرکت و پایان حرکت بر روی تردمیل همواره با سرعت بسیار آهسته انجام شود.
همواره گیره ایمنی دستگاه را به خود متصل کنید.
در صورتی که در حین دویدن احساس سر گیجه و یا سیاهی رفتن چشم‌ها را دارید بلافاصله تمرین را متوقف کنید.

همواره گرم کردن (Warm Up) و سرد کردن (Cool Down) با سرعت‌های پایین صورت بگیرد.
در هنگام دویدن از گرفتن دستگیره خودداری کنید چراکه باعث افزایش شانس آسیب دیدگی شما می‌شود ودر صورتی که نمی‌توانید بدون گرفتن آن بدوید سرعت شما نامناسب است.
از اشتباهات شایع در حین دویدن روی تردمیل کوتاه کردن قدم‌ها و تند‌تر کردن سرعت قدم‌ها (Over Striding) به علت استرس ناشی از افتادن از روی دستگاه است که باید از آن اجتناب کرد.

روش تست کردن فیوز یک تردمیل کار آسانی است . برای این کار ما نیاز به یک مولتی متر داریم . این عمل را به راحتی و با دقت می توان انجام داد اما به شرطی که وقتی فیوز یک تردمیل را تعویض کردیم خیلی دقت کنیم دقیقا مشابه همان فیوز را استفاده نمائیم ، فیوز به هیچ عنوان نباید با فیوز اصلی متغایر باشد . برخی از فیوز به دلیل نوسان برق می پرند و دقیقا همان عملی را انجام می دهند که از آنها بر می آید . در زمانی که آمپر بالا برود، فیوز ها خیلی سریع می پرند . در زمانی هم که آمپر ثابت بود و قدرتش نیز باشد ، فیوز ها به تدریج می پرند و این در زمانی رخ می دهد که شما از تردمیل به طور متداول استفاده نمائید .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :