فواید ورزش کردن با شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل های امروزی دارای قابلیت های بسیاری شده اند تا بتوانند نظر گروه بیشتری از مردم را به خود جلب کرده و آنها را به انجام دادن ورزش ترغیب کنند. وقتی که تردمیل بدون شیب است و سطحی کاملا صاف دارد، دویدن و راه رفتن مانند سطح زمین را یاد آوری می کند و بدن هنگام استفاده از این وضعیت تردمیل دچار هیچ چالشی نمی شود.زمانی که شیب تردمیل را افزایش می دهید، بدن از خود حالت مقاومتی نشان می دهد که این مقاومت برای بدن مفید است.

هنگامی که بر روی تردمیل شروع به فعالیت و ورزش می کنید، 3 فاکتور مهم مانند؛ زمان، سرعت و شیب تحت اختیار کاربر قرار دارد که با زیاد شدن هر یک از آنها سطح تمرینات نیز زیاد می شود و کاربر تمرینات شدیدتری را انجام خواهد داد. همان طور که می دانید تردمیل دستگاهی است که برای تمرینات هوازی بسیار مناسب است و بیشتر افرادی که به سراغ این دستگاه می روند به دنبال لاغری و تناسب اندام خود هستند. وقتی که شیب تردمیل را افزایش داده می شود کاربر باید برای فعالیت با این دستگاه انرژی بیشتری را از دست بدهد تا عضلات خود را به بهترین شکل بسازد و آماده کند.

اغلب تردمیل های امروزی مجهز شده اند به شیب برقی و موتور برقی آنها می توانند شیب دستگاه را نیز به حرکت در بیاورند. برای اینکه شیب دستگاه تردمیل را تغییر دهید، می توانید به سادگی با فشار دادن یک دکمه این کار را انجام دهید.شیب یک درصدی نقش مقاومت هوا را در تمرینات خانگی دارد و با ایجاد آن محیطی شبیه بیرون برای آنها تداعی می شود و بعضی از تردمیل ها نیز برنامه هایی از پیش ذخیره شده دارند و می توانند با انتخاب برنامه ای خاص شیب را به وسیله آنها تغییر دهند یا امکان آن وجود دارد که به صورت خودکار این شیب را تغییر دهند و از آن استفاده کنند.

هر چقدر شیب تردمیل بیشتر باشد در هنگام انجام دادن ورزش کالری سوزی بیشتری اتفاق میفتد، البته این اتفاق زمانی میفتد که شما شیب دستگاه را تغییر ندهید. بالا بردن شدت و دشواری تمرین از نکاتی است که کاهش وزن منجر می شود و بر تمرینات شما تاثیر مهمی خواهد داشت. ضربان قلب شاخص مهمی است که به وسیله آن می توانیم سطح تمرینات را تعیین کنیم .

به یاد داشته باشید که در هنگام انجام دادن تمرینات ورزشی با تردمیل ضربان قلب خود را باید 70 الی 85 درصد حداکثر ظرفیت آن نگه دارید و با این روش بدن در منطقه چربی سوزی باقی می ماند و می توانید به راحتی به اهدافتان برسید.اگر ضربان قلب به بیش از 99 درصد توان خود برسد، احتمال به وجود آمدن بروز مشکلات قلبی – عروقی مانند سکته قلبی را زیاد می کند و به همین دلیل در هنگام انجام دادن تمرینات ورزشی باید به میزان ضربان خود توجه داشته باشید.

خوشبختانه تردمیل های امروزی مجهز به سنسور ضربان قلب مجهز شده اند و تعداد ضربان قلب در هر دقیقه را بر روی مانیتور روبه روی کاربر به نمایش در می آورند. اطلاعاتی که نمایشگر تردمیل در اختیار کاربر خود قرار می دهد برای حفظ سلامتی او ارزش زیادی دارد.ورزشکار می تواند به وسیله اطلاعات دریافتی از تردمیل وضعیت عمومی خود را بداند و الگوی مناسب ورزشی برای خود طراحی کند و بر اساس آن الگو پیش برود و ورزش انجام دهد.

مداوم و استمرار داشتن در انجام ورزش اهمیت زیادی دارد و تحقیقات نشان داده است که افرادی که در هفته 5 جلسه و حداقل در حدود 30 دقیقه در سطح متوسط به تمرینات خود می پردازند، نتایج بهتری را نیز دریافت خواهند کرد.راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل آسان تر از راه رفتن و فعالیت کردن در فضای بیرون است. دستگاه های ورزشی خانگی، ورزش را برای افراد قابل دسترس تر می کنند و تحقیقات نشان می دهد افرادی که با دستگاه های خانگی در خانه ورزش می کنند، اغلب تداوم بیشتری در راه ورزش دارند و از انجام دادن این کار راضی تر هستند.

مقدار کالری که در هر فعالیت ورزشی مصرف می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور مثال هر چه وزن بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز می سوزاند. افرادی که وزن زیادی دارند در زمان دویدن و راه رفتن وزن بیشتری را با خود به حرکت در می آورند و این مسئله در میزان کالری سوزی آنها نقش بسیاری دارد.با زیاد کردن شیب تردمیل عضلات بیشتری درگیر ورزش کردن می شوند و این موضوع کالری سوزی کاربر را نیز افزایش می دهد. افرادی که سالم هستند و زانو درد ندارند می توانند از شیب ملایمی هنگامی که تردمیل سرعت زیادی دارد استفاده کنند و این کار گزینه بسیار مناسبی برای انجام دادن ورزشی خوب برای این افراد است.

زمانی که روی تردمیل تعادل خود را بدست آوردید، دستگیره های دستگاه را رها کنید و فراموش نکنید زمانی که شما به دسته های تردمیل تکیه می دهید، میزان مصرف کالری در تمریناتتان کاهش پیدا می کند و این کار اشتباه فرم بدنتان را نیز به مرور زمان تغییر خواهد داد.تردمیل های جدید مجهز به انواع ضربه گیرهای مختلف شده اند که سطح تسمه را برای دویدن و راه رفتن کاربر نرم و انعطاف پذیر می کند. زمانی که شیب دستگاه بیش تر از 10 درصد می شود ورزش کوهپیمایی را برای شما تداعی می کند و می توانید تمرینات مربوط به آن را انجام دهید.

شیب زیاد کشش موثری در عضلاتی مانند دوقلو، تاندون ها و آشیل ایجاد می کند و تردمیل با داشتن ضربه گیرهای موثر از گرفتگی، پارگی آشیل جلوگیری خواهد کرد.فراموش نکنید که کسانی که کمردرد های مزمن رنج می برند، نباید از شیب دستگاه تردمیل استفاده کنند، زیرا پایین کمر آنها ضعیف است و آنها باید تمرینات خود را با سرعت کم شروع کنند و کم کم شدت تمرینات خود را افزایش دهند تا عضلات کمر آنها تقویت شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :