فواید تردمیل بر بیماری پارکینسون

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروز می خواهیم از تاثیر مثبت تردمیل خانگی بر روی بیماران پارکینسونی صحبت کنیم. ابتدا شما را با این بیماری آشنا کرده، سپس به مقوله استفاده از دستگاه تردمیل برای این دسته از بیماران می پردازیم. بیماری پارکینسون برای اولین بار توسط دانشمند بریتانیایی به اسم دکتر جیمز پارکینسون توصیف شد. این بیماری لرزش یک سری از اعضای بدن می باشد که اکثرا در سنین پیری پیش می آید اما در بعضی افراد جوان نیز دیده می شود. علت پارکینسون از بین رفتن سلول های ترشح کننده ماده دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی می باشد رخ می دهد.

از علائم این بیماری می توان به سفتی و خشک شدن دست ها یا پا ها، ارتعاش و لرزش دست و پا حین استراحت و انجام کارو کندی حرکات نام برد. حال که با این بیماری آشنا شدید به مواردی می پردازیم که در بهتر شدن پارکینسون تاثیر مفید دارد:

طبق تحقیقات انجام شده، بیمارانی که از دستگاه تردمیل با استفاده از پیاه روی ملایم و همچنین سرعت کم استفاده می کنند،سلامتیشان خیلی بیشتر از بیمارانی است که از دوی سریع بر روی دستگاه استفاده می کنند.

بر اساس تحقیقاتی که بر روی 67 بیمار مبتلا به پارکینسون صورت گرفت، از این بیماران خواسته شد فعالیت های متفاوتی انجام دهند، مثلا از برخی خواسته شد که تمرینات خود بر روی تردمیل را با سرعت ملایم و برخی با سرعت بالا استفاده کنند. در حالی که همه تمرینات برای بیماران مفید بود اما کسانی که از تمرینات ملایم پیروی کرده بودند از تاثیر بیشتری سود بردند.

همچنین در تحقیق دیگر، از 48 موش صحرایی در 8 گروه که به وسیله تزریق، بیماری پارکینسون به آنها انتقال گردید مشخص شد، آن دسته از موش های صحرایی که 5 روز در هفته را به مدت 20 دقیقه با سرعت 24 کیلومتر در ساعت در طول 3 روز هفته بر روی دستگاه تردمیل مجبور به دویدن شده اند، تاثیر مثبتی بر سلامتیشان داشته است. در نتیجه محققان در یافتند که ورزش تردمیل بر کاتالپسی در موش های صحرایی تاثیر مفیدی دارد.نتیجه گیری حاصل از این تحقیقات نشان می دهد انجام تمرین یک دوی ملایم بر روی تردمیل تاثیر به سزایی در بهبودی این دسته از بیماران در کنار استفاده از دارو هایشان دارد.

در هر صورت ورزش در طول روز حتی به میزان 10 دقیقه پیاده روی بر روی یک دستگاه تردمیل باعث می شود که شما از بسیاری بیماری ها پیشگیری کنید تا بخواهید با ورزش نکردن خطر بروز آنها را به جان بخرید و به فکر درمان باشید.توصیه ما به شما این است که از همین حالا ورزش خود را با یک پیاده روی ساده شروع کرده و آن را ادامه دهید تا از بروز مشکلاتی همچون بیماری پارکینسون جلوگیری نمائید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :