فرق تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از تجهیزات ورزشی پرکاربرد می باشد.میزان استفاده از تردمیل در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است.افراد زیادی هستند که از تردمیل برای تناسب اندام و لاغری استفاده می نمایند. تردمیل در طرح و انواع مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می گردد.پرکاربردترین تردمیل تولید شده ، تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی می باشد.که این دو نوع تردمیل دارای هم تفاوت و هم شباهت هایی می باشند که در ادامه بیان خواهیم کرد.

کاربرد تردمیل :

اولین تفاوت تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی در نوع و طریقه استفاده کردن آن می باشد.از اسمشان می توان به اولین تفاوت آن ها پی برد.اول آنکه تردمیل خانگی از اسمش معلوم است جهت استفاده در خانه به کار می رود و تردمیل باشگاهی جهت استفاده در باشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. تردمیل خانگی به دلیل آنکه در یک خانواده استفاده می شود جهت ورزش کم و حجم کم ساخته و طراحی گردیده است.
قدرت موتور تردمیل : دومین تفاوت بین تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی میزان قدرت موتور آن ها می باشد. تردمیل خانگی برای حجم کم دارای قدرت موتور کمتری نسبت به تردمیل باشگاهی بوده و تردمیل باشگاهی قدرت موتور بالاتری دارد تا بتواند دوام کامل و کارایی لازم جهت کار در باشگاه ورزشی را داشته باشد.

تحمل وزن تردمیل :

سومین تفاوت بین تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی در مقدار تحمل وزن آن ها می باشد. تردمیل خانگی افراد میزان وزن خود را دانسته و معمولا تردمیل با وزن کمتر استفاده می کنند اما در تردمیل باشگاهی هر نوع ورزشکاری مراجعه می کند و تنوع وزن ها بسیار زیاد می باشد به همین دلیل وقتی قدرت بالا طراحی کند تحمل وزن آن هم بالا رفته و قابل استفاده برای همه ورزشکاران خواهد بود.

قیمت تردمیل :

یکی از علل تاثیر گذاری مهم در هنگام خرید تفاوت قیمت ها می باشد.ابتدا عامل اصلی تفاوت قیمت ها میزان قدرت موتور می باشد.هرچه قدرت موتور تردمیل بالاتر باشد آن تردمیل قیمتی تر است.علل دیگر تفاوت قیمت ها را می توان به میزان امکانات جانبی،قابلیت ها،آپشن ها اشاره کرد.اما در کل تردمیل باشگاهی به دلیل آنکه دارای قدرت بسیار بالاتر نسبت به تردمیل خانگی بوده و همچنین می توان وزن بیشتری را بر روی خود تحمل کند و دارای امکانات بیشتر نسبت به تردمیل خانگی می باشد ، لذا قیمت آن نیز بالاتر از تردمیل خانگی است.

امکانات تردمیل :

امکانات اضافی بر روی تردمیل مانند خروجی موسیقی،تاشوندگی،چرخ جابه جایی،برنامه های از پیش تعیین شده و یا تخته شنا و دراز نشست و ماساژور برقی و ... باعث ایجاد تفاوت قیمت می گردد.درست است که بعضی تردمیل خانگی دارای این امکانات می باشند اما به طور کلی امکانات اضافی تردمیل باشگاهی در مقایسه با تردمیل خانگی بیشتر می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :