علائم آسیب ورزشی را بشناسید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 آذر 1395 در ساعت 14 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن و دویدن به شکل منظم و روزانه عالی ترین گروه ورزش های هوازی معرفی شده اند، اگرچه این تمرینات از حرکات ساده ای تشکیل شده اند که در شبانه روز آنان را انجام می دهیم؛ اما هنگامیکه 45 دقیقه به راه رفتن ادامه می دهید، راه رفتن یک تمرین ورزشی ارزشمند می گردد ؛ لذا تکرار حرکات ساده در زمان نسبتاً طولانی می تواند تمرین ورزشی مناسب و کارآمد را به وجود بیاورد.

بیشتر اشخاص گمان می کنند هنگامی که تمارین ورزشی را در سطح شدید انجام می دهند، مقدار چربی بیشتری از دست می دهند و زودتر لاغر می شوند؛ این فلسفه که تمرینات سخت باعث می شوند سریعتر به هدف مورد نظر ورزشی خود برسید تا حدودی درست می باشد؛ هیچ چیز با ارزشی بدون زحمت به دست نخواهد آمد . بعد از پایان یافتن تمارین ورزشی مقداری احساس خستگی و درد طبیعی می باشد ؛ و همین امر نشان می دهد که ماهیچه ها و عضلات شما در حال قوی تر شدن می باشند؛ بعضی از دردها نشانه دهنده آن است که مشکل به وجود آمده و در اصل یک علامت هشدار دهنده محسوب می گردد .

هنگامی که هنوز کاملا حرفه ای نشده اید و تازه کار می باشید ، هرگز نیازی نخواهد بود با انجام حرکات ورزشی پیچیده و سخت خود را آزار دهید و نسبت به ورزش دلزده کنید.هر وقت در زمان انجام تمرین ورزشی درقسمت خاصی از بدن مانند زانو، مفصل ران و شانه درد زیادی احساس کردید، هشداری است که نشان می دهد یک مشکل به وجود آمده؛ در صورتی که درد غیر قابل تحمل باشد باید سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

انجام ورزش و تمرینات ورزشی که بیشتر از مقدار توان ما هستند و با آمادگی جسمانی ما تناسب ندارند، باعث می شود به بدن آسیب برسد؛ لذا بایستی علائم هشدار دهنده را خوب بشناسیم و به آن ها توجه داشته باشیم. درد در حال رشد و کلی که ماهیچه ها را فرامی گیرد، اغلب نشانه آن اسمی باشد که تمرین ورزشی بدن را به چالش می کشاند؛ ولی دردی که به صورت یکهو و با سرعت زیاد شروع بشود احتمالاً یک هشدار می باشد.

هیچگاه سعی نکنید از راه اجرای حرکات سخت، شدت تمرینات را بالا ببرید و به بدن خود فشار وارد کنید؛ پیشنهاد می شود فشار لازم را توسط تکرار و با سرعت دادن حرکات ایجاد نمایید.اجرای تمرینات طاقت فرسا و سخت بسیاری از اثرات مثبت ورزش را خنثی می نماید. در زمان انجام تمرینات ورزشی به فرم بدنتان دقت داشته باشید؛ وقتی در یک جلسه فشار زیادی به بدن خود وارد می کنید، در نواحی زانو و کمر احساس درد به وجود می آید؛ در این شرایط چند روز ریکاوری ضروری است و اگر پس از این مدت دردها برطرف نشد از پزشک مشاوره بگیرید.

پیش از آن که تمرینات ورزشی را شروع نمایید بایستی مدتی برای گرم نمودن بدن خود وقت صرف نمایید تا بدن برای فعالیت شدیدتر و طولانی تر آماده بشود؛ در زمان تمرینات ورزشی به صورت منظم به بدن خودتان آب رسانی نمایید. کمبود آب باعث می گردد مقدار غلظت خون بالا رود ؛ خون غلیظ در گردش با اشکال مواجه می شود و فشار خون بالا می رود.خون با جریان خود اکسیژن تازه و مواد مغذی را حمل می نماید و به بافت ها و ارگان های مختلف بدن می رساند؛ اگر خون به مقدار لازم به همه ی قسمت های بدن نرسد، سوخت و ساز در آن نواحی کاهش پیدا می کند و چربی سوزی کمتر می شود.

هرگاه در حین انجام تمرینات ورزشی در آرنج و بازوهای خود احساس ارتعاش کردید، بدین معنی است که دچار ضعف عضلانی هستید؛ البته اگر وزنه سنگین بلند کرده اید لرزش ها کاملاً طبیعی هستند. هنگامی که در حین تمرینات ورزشی زیاد به خود فشار می آورید و بیش ازاندازه خسته می شوید بدن حالت طبیعی خود را از دست خواهد داد؛ این موضوع موجب می شود عضلات که تحت فشار زیادی هستند دچار کوفتگی و حتی گاهی پارگی بشوند.

سطح تمرین ورزشی که انجام می دهید باید با سطح آمادگی جسمانی شما متناسب باشد؛ البته هرچه بیشتر تمرینات ورزشی انجام بدهید، آمادگی جسمانی بدنتان افزایش پیدا می کند و پس از مدتی می توانید تمرینات دشوارتری را انجام بدهید. هیچ وقت آمادگی جسمانی خود را با دیگران مقایسه نکنید؛ افراد از نظر توانایی های بدنی با یکدیگر متفاوت هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :