شیب مناسب در تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک وسیله ورزشی خانگی است که برای کاهش وزن و تناسب اندام می توانید از آن استفاده کنید، دویدن بر روی تردمیل راحت تر از دویدن روی زمین است. شیب در تردمیل قابل تنظیم است و می توانید میزان آن را تا صفر درصد تنظیم کرده و بدون تاثیر مقاومت هوا ورزش کنید. اگر امکان آن را ندارید در محیط باز به فعالیت ورزشی بپردازید، برای بازسازی شرایط بیرون از خانه شیب را تا 1 درصد تنظیم نمایید.

با تنظیم شیب 1 درصد روی تردمیل می توانید دشواری راه رفتن و دویدن در فضای بیرون را احساس کنید. در ابتدا بهتر است با شیب صفر درصد شروع کرده، پس از گرم شدن بدن و آمادگی جسمانی به آهستگی شیب دستگاه را زیاد کنید. در شروع انجام تمرینات ورزشی از شیب پایین استفاده نمایید و با برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل یک برنامه ریزی دقیق و اصولی برای خود طراحی کنید.

دویدن و راه رفتن با تردمیل به مراتب راحت تر از ورزش در محیط بیرون است، اگر به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری، نامساعد بودن شرایط هوا نمی توانید در فضای باز یا باشگاه ورزش کنید با تهیه یک تردمیل در محیط خانه به تمرینات ورزشی روزانه بپردازید. دویدن و راه رفتن روی تردمیل بدون مقاومت هوا موجب می شود بتوانید تمرینات ورزشی مفیدتری داشته باشید و زودتر به هدف خود برسید.

با تردمیل که یک دستگاه ورزشی هوازی است می توانید کالری سوزی بدن را افزایش دهید و سلول های عضلانی خود را تقویت سازید. تردمیل موجب افزایش انگیزه ورزش در افراد می شود، می توانید با شیب بالاتر تردمیل فعالیت های ورزشی سخت تری انجام دهید.

با بالابردن شیب دستگاه از گرفتن دستگیره های تردمیل خودداری کنید، با این عمل میزان کالری سوزی خود را پایین می آورید، در هنگام ورزش دست های خود را درگیر ورزش نکنید تا کالری بیشتری بسوزانید. در هنگام دویدن و راه رفتن برروی تردمیل نیازی نیست حتما از بیشترین حد شیب این دستگاه استفاده کنید، بهتر است متناسب با نوع فعالیت ورزشی خود آن را تنظیم نمایید.

برای جلوگیری از فشارهای وارده بر زانو و ستون فقرات شیب تردمیل را از 7 در صد بالاتر نبرید تا دچار آسیب دیدگی و مصدومیت نشوید. شیب تردمیل معمولا در باشگاه های ورزشی یکسان بوده و تغییر نمی کند. سعی کنید استفاده از شیب تا 5 دقیقه باشد تا برای بدنتان طبیعی بوده و دچار مصدومیت نشوید، در محیط بیرون هم نمی توانید فضایی پیدا کنید که به صورت یکنواخت تا 5 کیلومتر شیب داشته باشد.

دویدن و راه رفتن برروی شیب تند را بیشتر از 5 دقیقه ادامه ندهید و سعی کنید با وقفه همراه باشد تا بازده بیشتری داشته باشد و از آسیب دیدگی شما جلوگیری نماید. در ابتدا ورزش خود را بدون شیب شروع کنید و با گرم شدن بدنتان شیب را به آرامی افزایش دهید، پس از آن با شیب حداکثر 7 درصد به تمرینات ورزشی متناوب بپردازید.

برای ورزش کردن از تمرینات کوتاه و پرشدت استفاده کنید، تمرینات 30 تا 60 ثانیه ای با وقفه فشار زیادی به بدنتان وارد نمی کند و شما می توانید از ورزش با این دستگاه لذت ببرید. ضربه گیر در انواع تردمیل ها موجب انعطاف پزیری و نرمی تسمه آن می شود با وجود این ضربه گیرها می توانید بدون مشکل از شیب تردمیل استفاده نمایید. با شیب بیشتر از 10 درصد می توانید ورزش کوه پیمایی را برای خود شبیه سازی کنید، شیب زیاد موجب کشش مطلوب در تاندون ها، آشیل و عضلات بدن می شود.

کسانی که از زانو درد و کمردرد رنج می برند از شیب تردمیل نباید استفاده کنند، زیرا عضلات پایین کمر آنها ضعیف می باشد. این افراد باید با سرعت کم تمرینات خود را شروع کنند و به آرامی شدت تمرینات را افزایش دهند تا عضلات کمرشان تقویت شود. با تردمیل تمرینات ورزش خود را به صورت روزانه ادامه دهید و با تنظیم شیب آن انواع فعالیت های ورزشی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :