شناخت فریم تردمیل با کیفیت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروز می خواهیم شما را با فریم تردمیل آشنا کنیم، اینکه فریم تردمیل با کیفیت، چه خصوصیاتی باید داشته باشد، که هنگام خرید دسته کم حرفی برای گفتن در شناخت اجزاء این دستگاه ورزشی هوازی داشته باشید. شما باید بدانید کالایی که خریداری می نمایید از چه ویژگی هایی برخوردار است و اینکه اگر در انواع مختلفی ساخته شده، کدام گزینه از کیفیت بیشتری برخوردار است، به این ترتیب می توانید تردمیلی را خریداری کنید که سال ها شما را همراهی کند و از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

فریم تردمیل چیست؟

فریم قسمت اصلی و پایه تردمیل می باشد که باعث می شود اجزاء داخلی دستگاه کنار هم قرار گیرند، نوع جنس و کیفیت این قسمت از دستگاه بسیار مهم می باشد زیرا استحکام و دوام تردمیل به این موارد بستگی دارد.

مواد استفاده شده در ساخت فریم تردمیل: فریم های تردمیل از جنس آهن، آلومینیوم و فولاد است. اصولا در ساخت فریم تردمیل های باشگاهی از جنس آهن استفاده می شود زیرا دارای استحکام بالایی است و از آن جایی که این دستگاه در باشگاه استفاده می شود، باید از دوام بیشتری برخوردار باشد. در تردمیل های خانگی از جنس آهن و نیز آلومینیوم استفاده می شود اما اصولا از آهن استفاده می شود زیرا علاوه بر استحکام، شکل پذیری آهن در ساخت فریم بسیار بهتر از سایر جنس ها می باشد.

روشهای ساخت فریم: فریم تردمیل در دو صورت پیچ و مهره (بولت) و جوش کاری ساخته می شود. البته در برخی تردمیل ها از دو صورت ساخت، استفاده شده است یعنی هم دارای ساختار پیچ و مهره هستند و هم در قسمت هایی جوش کاری شده اند. در هر صورت شما باید به جوشکاری های دستگاه هنگام خرید دقت نمایید.

همیشه برای افراد این امکان وجود نخواهد داشت که مانند یک متخصص بتوانند کیفیت ساخت فریم تردمیل را تشخیص دهند، اما به هر جهت شما با رجوع به ضمانتنامه دستگاه مورد نظر و اینکه دستگاه چه وزنی را می تواند تحمل نماید، خیلی راحت می توانید یک دستگاه با مقاومت بالا را انتخاب نمایید. نکته قابل توجه این است که شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که تحمل وزن آن، 20 کیلو گرم از وزن شما بالاتر باشد به این صورت گام های شما به فریم و اجزای تردمیل کمتر آسیب خواهد رساند.

در مورد اسکلت بندی و طراحی فریم نیز باید به شما بگوییم که از دو مدل طراحی برخوردار می باشند. فریم C Channel و فریم Box Channel . فریم های مدل دوم از استحکام بیشتری برخوردارند.

با نظر گرفتن مطالبی که در بالا گفته شد، شما را تا حدودی در انتخاب فریم تردمیل راهنمایی نمودیم تا هنگام خرید بتوانید بهترین تردمیل را انتخاب نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :