سوال های متداول در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب کسانی که با تردمیل ورزش انجام می دهند، معمولا سوال های مشابهی دارند و می پرسند که در این مقاله با آوردن این مطالب سعی داریم تا این سوال ها را مطرح و پاسخ خوبی برای کاربران و خریداران تردمیل بیان کنیم تا شما خوانندگان گرامی بتوانید، خرید خوبی را تجربه کنید و نگران سوال هایی که ذهنتان را مشغول کرده است هم نباشید.

اولین سوالی که زیاد پرسیده می شود، این است که تسمه تردمیل را چگونه باید تنظیم شود؟

همان طور که می دانید تسمه تردمیل احتیاج به مراقبت و نگهداری دارد و تنظیم آن نیز جزو مراقبت های این وسیله قرار می گیرد. اینکه تسمه شل باشد یا بیش از اندازه سفت، تاثیر نامطلوبی بر روی فعالیت و ورزش کردن کاربر می گذارد و او نمی تواند تمرین خوبی انجام دهد.

بیش از اندازه شل یا سفت بودن تسمه باعث می شود، ورزشکار تعادل خود را از دست بدهد و دچار مشکل شود.برای تنظیم تسمه و بر طرف کردن این مشکل باید شما آچار آلنی در اختیار داشته باشید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. اگر به مشکلی برخوردید یا قادر به انجام این کار نبودید از متخصصان این امر کمک بگیرید تا دستگاهتان دچار خرابی و مشکلی نشود.

قبل از اینکه تسمه تردمیلتان را دستکاری کنید در ابتدا اول اطمینان پیدا کنید که تسمه تردمیلتان احتیاج به تنظیم دارد یا خیر؟

برای فهمیدن این موضوع به سادگی می توانید تردمیلتان را روشن کرده و بر روی کمترین سرعتی که دستگاه دارد آن را تنظیم کنید و در این حالت است که شما می توانید تسمه دستگاهتان را مورد ارزیابی قرار دهید.

در مواقعی که تسمه تردمیل شلی یا سفتی خوبی داشته باشد، احساس لغزش و تکان نخواهید داشت و به راحتی می توانید روی آن راه بروید یا بدوید.شل بودن تسمه به شکلی است که تنها با نگاه انداختن به شیارها و برآمدگی ها کاملا میتوان آن را مشاهده کرد وتشخیص داد. اگر تسمه به درستی و صحیح در جای خود قرار داشته باشد، می توانید به راحتی درزهای دستگاه را به خوبی مشاهده کنید.

راه دیگری که می توانید مشکلات تردمیل را ببینید، آن است که دستگاه را خاموش کنید و از پریز برق بکشید و پیچ هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند را پیدا کنید. به طور معمول این پیچ ها در پشت عرشه دستگاه قرار دارند و به راحتی می توانید از دفترچه راهنمای دستگاهتان کمک بگیرید و در کمترین زمان ممکن آنها را پیدا کنید.

بعد از پیدا کردن پیچ با آچار آلنی که به آن اشاره شد، پیچ ها به اندازه یک چهارم در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سفتی یا شلی تسمه دستگاهتان را به صورت متناسب تنظیم کنید. بعد از تنظیم کردن به یاد داشته باشید که حتما تنظیمتان را تست کنید و دستگاه را به برق زده و بگذارید به آهستگی کار کند.تسمه باید به حدی سفت شده باشد که زمان راه رفتن یا حتی دودین احساس لغزش و شلی نکنید و اگر باز هم احساس شلی در دستگاه داشتید، دوباره به کمک آچار آلن یک چهارم دیگر به همان جهت عقربه های ساعت پیچ ها را بچرخانید.

به یاد داشته باشید که تردمیل ها در مدل ها و انواع متفاوتی در بازار وجود دارند که این میزان تنظیم آنها نیز به همان اندازه با یکدیگر تفاوت دارند. این دستورالعملی که در بالا گفته شد، صرفا یک پیشنهاد برای راحت تر شدن کار شماست و شاید برای تردمیل شما کارایی نداشته باشد و بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید و از آن کمک بگیرید.

از دیگر سوال هایی که اغلب کاربران می پرسند این است که چگونه تردمیل خود را تمیز و از آن نگهداری کنیم؟

تردمیل دستگاهی برای تناسب اندام و چربی سوزی است که به کاربر خود کمک می کند تا ورزش هوازی مناسب و خوبی را انجام دهد. این دستگاه های کار آمدی که به ارتقای سلامتی و تناسب اندام ما کمک می کنند باید به خوبی از آن مراقبت و نگهداری شود تا عمر طولانی تری داشته باشند وما بتوانیم مدت زمان زیادی از آنها استفاده کنیم.بهتر است دستگاه خود را روی حصیری یا پادری مناسبی قرار دهید تا هم از ورود گرد و غبار جلوگیری شود و هم از سر و صدای زیادی که بر اثر دویدن با شدت ممکن است به وجود بیاید جلوگیری کند.

بیشتر افراد فراموش می کنند که تردمیل نیز مانند سایر دستگاه ها یا وسایل کاربردی خانه احتیاج به تمیز کردن دارد و فراموش کردن این موضوع باعث کاهش عمر دستگاه خواهد شد.به یاد داشته باشید که تردمیل هفته ای یک بار احتیاج به تمیز شدن دارد و با این کار می توانید از دستگاه و هزینه ای که کرده اید، بیشترین استفاده را کنید. برای تمیز کردن دستگاه ابتدا آن را از پریز برق خارج کرده و بعد به آرامی آن را گردگیری کنید.

هر چه فاصله تمیز کردن و پاک کردن گرد و غبار کمتر باشد، کمک به زیاد شدن عمر و کارایی تردمیل شده است. به یاد داشته باشید که دستمالی که با آن تردمیل را تمیز می کنید باید کمی نمناک باشد، البته نه آنقدر خیس که آب از آن بچکد و دستگاه را خیس کند.پس در ابتدا سطح تردمیل را با پارچه ای نمناک خیس کنید و بعد از آن با دستمال کاغذی آن را کاملا خشک نمایید. فراموش نکنید که دستمالی که با آن گردگیری انجام می دهید، نباید پرزی اضافه از خود بدهد.

یکی دیگر از سوالاتی مهمی که مدام برای کاربران تردمیل پیش می آید آن است که چگونه تسمه تردمیل را روغن کاری کنیم؟

روغن کاری کردن تسمه تردمیل بهتر است هر ماه انجام شود و انجام دادن این کار به طولانی تر شدن عمر اجزای دستگاه مانند؛ عرشه، موتور و ... کمک بسیاری می کند و باعث می شود تردمیل سر و صدای کمتری ایجاد کند و اصطحکاک زیادی بین عرشه و تسمه به وجود نیاید.

فراموش نکنید که روغن کاری فقط چند دقیقه زمان می برد و در عوض شما می توانید عمر دستگاهتان را به سالها بیشتر افزایش دهید. برای انجام دادن این کار باید در ابتدا تردمیلتان را خاموش کنید و از برق بکشید و بعد از آن باید پیچ ها را شل کنید و به آرامی تسمه را از دو طرف بگیرید و بلند کنید تا بتوانید به راحتی سطح عرشه را ببینید.روغن را در سراسر عرشه اسپری نمایید و مراقب باشید تا روغن زمین نریزد. اضافه های روغن را با دستمال یا اسفنجی پاک کنید و در صورت پاک نشدن روغن از اطراف و حتی زمین می توانید از الکل نیز استفاده کنید.

تسمه را در جای خود قرار دهید و پیچ ها را به آرامی سفت کنید. تردمیلتان را به برق زده و آن را روشن کنید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه با کمترین سرعت خود کار کند و شما نیز به آرامی روی آن راه بروید تا روغن در تمام سطح تردمیل پخش شود.با کمک گرفتن از این پاسخ ها حتما می توانید تردمیل خود را تا مدت طولانی حفظ و نگهداری کرده، بدون اینکه به مشکلی برخورد کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :