رعایت کردن نکات ایمنی در هنگام ورزش کردن با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل این روزها به یکی از دستگاه های ورزشی پر طرفدار تبدیل شده است که در باشگاه و در خانه به راحتی میتوان از آنها استفاده کرد و فعالیت ورزشی روزانه انجام داد.برای استفاده از این دستگاه ورزشی، نکات ایمنی را نیز باید رعایت کرد تا به مشکلی برخورد نکنیم. انجام دادن یکسری کارهای ساده که وقت چندانی نمی گیرد، ولی می تواند برای حفظ سلامتی و ارتقای آن تاثیر زیادی داشته باشد و در ضمن بتواند عمر دستگاه را ارتقا بدهد.

برای اینکه بتوانید با تردمیل به آسانی کار کنید و تردمیل نیز دچار مشکل نشود، باید در ابتدا از فروشنده بخواهید به شما آموزش بدهد و اطلاعات کافی در اختیارتان بگذارد و بعد از آن ورزش و تمرینات را شروع کنید.دانستن و رعایت نکات ایمنی یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید آن را انجام داد. امروزه تردمیل هایی برای امنیت بیشتر کاربران طراحی و ساخته شده اند که تا به وزن حد نصاب تعریف شده خود نرسند، روشن نمی شوند و حرکت نمی کنند.

برای بالا رفتن ضریب امنیت کاربران بر روی تردمیل ها مگنت ایمنی طراحی شده است که کاربر میتواند با متصل کردن آن به لباس در هنگام انجام دادن ورزش با تردمیل در هر زمان که دچار مشکل یا حادثه ای شد و تعادل خود را از دست داد، مگنت با کنده شدن از دستگاه سبب می شود تا موتور تردمیل خاموش شود و کاربر دچار حادثه و خطری بیشتری نشود.تردمیل را جای امنی در خانه قرار بدهید تا به راحتی و بدون به وجود آمدن مشکل و آسیبی بتوانید ورزش کنید.

زمانی که بر روی تردمیل راه می روید یا می دوید از سرعت مناسبی استفاده کنید و برای شروع ورزش بهتر است سرعت دستگاه را از 3 تا 5 کیلومتر بیشتر نبرید تا مشکلی به وجود نیاید.در زمان شروع ورزش بر روی تردمیل دسته های آن را بگیرید تا بتوانید تعادل خود را بدست آورید و بعد از آن دسته های تردمیل را رها کنید تا بدن فرم اصلی خود را از دست ندهد.

بهترین حالت برای دست ها این است که در کنار بدن قرار بگیرند و مخالف پاها در حرکت باشند. فراموش نکنید که نباید سرعت دستگاه را به یکباره افزایش بدهید، زیرا ممکن است تعادل شما بر هم بخورد و مشکلی ایجاد شود.سرعت تردمیل را باید یک درجه یک درجه بالا ببرید تا با افزایش سرعت تردمیل ریتم راه رفتن شما نیز تغییر کند و هماهنگ با تسمه گام بردارید تا دچار مشکل نشوید.قبل از استفاده از تردمیل گرم کردن بدن را فراموش نکنید و مدت زمان کوتاهی را به انجام حرکات کششی و نرمشی بپردازید؛ در ابتدای شروع ورزش با تردمیل از سرعت کم استفاده کنید.

بعد از گذشت مدتی زمانی که به راه رفتن بر روی تردمیل عادت کردید، می توانید سرعت دستگاه را کم کم افزایش بدهید و تمرینات ورزشی خود را به صورت جدی پیگیری کنید.
به یاد داشته باشید که بعد از انجام دادن تمرینات سنگین استراحت خوبی داشته باشید تا بدن بتواند خود را ریکاوری کند.در هنگام انجام دادن ورزش نوشیدن آب را فراموش نکنید تا دچار کم آبی و مشکلات بعد از آن نشوید.

درست نفس کشیدن سبب می شود تا اکسیژن بیشتری به بافت ها و عضلات برسد و علاوه بر اینکه دچار اسپاسم و گرفتگی نمی شوید، سوخت و ساز بدن شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد و کالری سوزی بیشتری خواهید داشت.در هنگام ورزش کردن هر زمان که احساس ضعف و بیحالی کردید، تمرینات را رها کنید و از تردمیل پایین بیاید و به ریکاوری بدن بپردازید تا دچار مشکل نشوید.

فراموش نکنید که ورزش خود را بر روی تردمیل با سرعت کم شروع کنید و بعد زمانی که احساس کردید آمادگی جسمانی لازم را بدست آوردید، سرعت دستگاه را افزایش بدهید.در زمان استفاده از تردمیل به یاد داشته باشید که از کفش مناسب ورزشی استفاده کنید و هیچ وقت پا برهنه بر روی تردمیل قرار نگیرید و ورزش انجام ندهید. پا برهنه ورزش کردن بر روی تردمیل باعث سوختگی و آسیب دیدگی پاها می شود و مانع ادامه دادن ورزش برای شما می شود.قدم ها را بر روی تردمیل یکنواخت بردارید و پاها جلوتر یا عقب تر از شما حرکت نکنند، زیرا در غیر این صورت تعادلتان به هم خواهد خورد و دچار مشکل می شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :