راهنمای خرید و نگهداری تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی هوازی است که توسط آن می توانیم به انجام تمرینات هوازی پرداخت و به اندامی متناسب و زیبا دست یافت. همان طور که می دانید ورزش کردن با این دستگاه وضعیت قلبی و عروقی را بهتر کرده و باعث سلامتی می شود.تردمیل قادر است دویدن و راه رفتن را شبیه سازی کند و کاربر در مواقعی که آلودگی هوا، نامساعد بودن آب و هوا اجازه نمی دهد تا خارج از خانه ورزش انجام شود از این دستگاه استفاده کند و تمرینات ورزشی خود را به صورت مرتب انجام دهد.

در بین دستگاه های خانگی تردمیل رتبه اول را در محبوبیت بین ورزشکاران کسب کرده است. بر روی این دستگاه 3 عنصر سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با زیاد شدن یکی از این فاکتورها کاربر می تواند سطح این تمرینات بالا ببرد.سطح تمرینات به میزان آمادگی جسمانی کاربر بستگی دارد و هر چه افراد بیشتر ورزش کنند، آمادگی جسمانی آنها افزایش پیدا خواهد کرد و می توانند تمرینات با شدت بیشتری انجام دهند.

تردمیل های مدرن امروزی اغلب مجهز به شیب برقی هستند و اکثر تردمیل هایی که شیب آنها به صورت برقی تغییر می کنند، دارای موتوری جداگانه هستند و کاربر می تواند در حین انجام دادن تمرین خود با فشار دادن یک دکمه شیب دستگاه را به راحتی تغییر دهد.افرادی که برنامه های ورزشی خود را با استفاده از شیب تردمیل انجام می دهند، بهتر است بدن خود را قبل از استفاده برای انجام دادن تمرینات سخت تر آماده کنند تا دچار مشکلی نشوند. شیب بیشتر از 10 درصد انجام دادن ورزش کوهپیمایی را شبیه سازی می کند.

در زمان خرید تردمیل علاوه بر قیمت دستگاه باید به قدرت و توان موتور، وزن قابل تحمل برای دستگاه، کشور سانده، برند، خدمات پس از فروش و اطلاعات مانیتور دستگاه توجه داشته تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید.تحمل وزن با توان موتور تردمیل رابطه مستقیمی دارد و هر چه توان موتور بیشتر باشد، می تواند وزن بیشتری را نیز می تواند تحمل کند. اگر می خواهید دستگاهتان عمر طولانی تری داشته باشد، بهتر است افرادی که از دستگاه استفاده می کنند، حداقل دارای وزنی 10 ال 20 کیلوگرم کمتر از حداکثر وزن قابل تحمل دستگاه را داشته باشند.

در هنگام ورزش کردن و دویدنف ضربات شدیدی توسط پای کاربر به دستگاه وارد می شود و زمانی که قابلیت تحمل ضربه دستگاه بیشتر از وزن کاربر باشد، دستگاه قادر خواهد بود در برابر ضربات دوام بیشتری بیاورد و دچار مشکلی نشود.تسمه اغلب تردمیل های مدرن به ضربه گیر مجهز شده اند و قادر هستند از ستون فقرات مفاصل و عضلات ورزشکار محافظت کنند و فشار بر این نواحی را تا 70 درصد کاهش دهند. ضربه گیری که در کف تردمیل تعبیه شده است از ایجاد سر و صدای زیاد و ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کند.

تردمیل های جدید دارای مانیتور هستند و می توانند اطلاعاتی مانند؛ سرعت، مدت تمرین، کالری مصرف شده و ... را در اختیار کاربر خود قرار دهد و او با اطلاع از این اطلاعات و وضعیت عمومی بدن خود می تواند الگوی مناسب ورزشی خوبی را دنبال کند تا به اهداف در نظر گرفته خود برسد. فراموش نکنید که در هنگام خرید تردمیل به داشتن گارانتی و مزایای آن توجه داشته باشید که در صورت خرابی یا پیش آمد مشکلی بتوانید از آن استفاده کنید.

در هنگام خرید تردمیل حتما دستگاه مورد نظر خود را امتحان کنید که بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و از بی سرو صدا بودن تردمیل منتخب خود اطمینان حاصل کنید تا بعدا دچار مشکلی نشوید. دقت کردن به طول و عرض تسمه تردمیل بسیار مهم است تا کاربر فضای کافی برای فعالیت خود داشته باشد.تردمیل را باید طوری انتخاب کنید که در هنگام دویدن بر روی آن لرزش و عدم تعادلی را احساس نکنید و دستگیره های آن دارای استحکام خوبی باشند تا در صورت نیاز از آنها بتوانید استفاده کنید.

امروزه تردمیل هایی طراحی و ساخته شده اند که دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که کاربر با استفاده از آنها می تواند تمرین خوبی را برای خود داشته باشد.تنظیم و شیب دستگاه از روی پنل، مشاهده ضربان قلب و مسافت طی شده در مانیتور از امکاناتی است که تردمیل می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد.همان طور که می دانید ضربان قلب برای سطح تمرینات شاخص مهمی است و ضربان قلب منطقه چربی سوزی را مشخص می کند و می تواند نشان دهد چه موقع باید شدت تمرینات کاهش یا افزایش پیدا کند.

فراموش نکنید که محل قرارگیری تردمیل بسیار مهم است و باید سطحی که تردمیل را بر روی آن قرار می دهید، صاف و دستگاه تراز باشد و زمین شیب نداشته باشد، در غیر این صورت زمانی که می خواهید از تردمیل استفاده کنید، دستگاه دچار تکان و لرزش می شود و نمی توانید ورزش خود را به خوبی انجام دهید. تردمیل های خانگی اغلب موتوری DC دارند و دستگاه باید بعد از 40 دقیقه تمرین به مدت 1 ساعت خاموش شود و بعد از 1 ساعت میتوان از آن دوباره استفاده کرد. اگر این ساعات رعایت نشود از عمر دستگاه کاسته می شود.

تردمیل پس از یک ماه یا 20 ساعت کار نیاز به روغن کاری دارد و برای انجام دادن این کار کافی است، دو طرفه تسمه را گرفته و کمی بالا بیاورید و زیر آن روغن بریزید و بعد از آن بگذارید دستگاه با کمترین سرعت خود به مدت 5 دقیقه کار کند تا روغن در تمام قسمت های آن پخش شود.زمانی که تسمه تردمیل شل باشد، کاربر بر روی آن سر خواهد خورد یا زمان دویدن کاربر می ایستد و کار را برای کاربر دشوار خواهد کرد. زمانی که متوجه شدید تسمه دستگاهتان احتیاج به تعویض یا تنظیم دارد، تردمیل را خاموش کرده و از برق بکشید و از متخصصان این کار کمک بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :