رابطه دویدن بر روی تردمیل و طول عمر

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دویدن بیشتر از هر ورزش دیگری موجب تحرک داشتن بدن می شود و همین دویدن باعث می شود تا عمر انسان افزایش پیدا کند و بدن سالم بماند. دویدن بدون در نظر گرفتن مقدار مسافت و سرعت بسیار مفید است و مرگ های زود هنگام را تا 40% کاهش می دهد و اگر با انجام ورزش، افراد سیگاری، سیگار خود را ترک کرده و رژیم غذایی مناسبی داشته باشند، مرگ های زود هنگام نیز کمتر خواهند شد.

ورزش های هوازی بهترین گزینه برای سلامت بدن می باشند. تمرین با تردمیل باعث می شود، ورزش هوازی همواره در دسترس باشد و سلامت بدن تأمین شود. ورزش امید به زندگی را در فرد افزایش می دهد و 4 ساعت در هفته ورزش باعث می شود تا سه سال به عمر افراد اضافه شود.تحقیقات نشان می دهد به میزان 30 دقیقه ورزش، 90 دقیقه عمر افراد اضافه می شود. دویدن باعث می شود تا سیستم بدنی بهبود یابد و تمامی اثرات ورزش بعد از مدت کوتاهی در بدن افراد نشان داده می شود.

داشتن یک برنامه ورزشی هدفمند و مناسب، باعث می شود تا سریع تر به اهداف مورد نظر خود برسید. امروزه با توجه به افزایش گرفتاری ها و مشغله ها فرصت مناسبی برای انجام ورزش در محیط بیرون نخواهد بود، به همین دلیل با خرید تردمیل می توان در منزل ورزش هوازی را با خیال راحت انجام داد.تردمیل خانگی قابلیت های فراوانی دارند که به وسیله آن می توانید انواع تمرینات هوازی را برای خود طراحی کرده و ورزش کنید.

به وسیله ورزش سن بیولوژیکی افراد 10 سال کمتر از سن واقعی آنان به نظر می رسد و این یکی از مهمترین خصوصیات ورزش کردن می باشد. ورزش باعث می شود سلول های بدن دیرتر پیر شوند و به همین دلیل است که می گویند ورزش عمر انسان را افزایش می دهد.چاقی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی می باشد. سن که بالا می رود چربی های ران و باسن به سمت شکم می روند و چربی های شکم احتمال ابتلا به بیماری دیابت و بیماری های قلبی را بسیار افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد.

در پیری حافظه انسان کند عمل می کند و ورزش های هوازی متداول و منظم می تواند مقدار هیپوکامپوس مغز ( مرکز یادگیری مغز) را افزایش دهد و موجب تقویت حافظه شده و همین دلیل باعث می شود تا فرد به آلزایمر مبتلا نشود.ورزش هوازی تمامی نگرانی و استرس موجود در بدن را از بین می برد و به فرد نشاط و آرامش می دهد و آرامش در سنین بالا موجب افزایش طول عمر می شود.

ورزش هوازی گردش خون در بدن را افزایش می دهد و انقباض و انبساط رگ های حاوی اکسیژن و خون را بهبود می بخشد. اکسیژن رسانی به سلول ها باعث شادی بدن می گردد و به انعطاف پذیری رگ ها کمک می کند.بی تحرکی باعث انسداد رگ های خونی می شود و موجب بروز بیماری های قلبی و سکته می گردد و انسان پیرتر از چیزی که هست به نظر می رسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :