دویدن بر روی تردمیل بهتر است یا بر روی زمین؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این موضوع سوالی است که معمولا کاربران از خود یا محققان می پرسند و در آخر به جواب واحدی برای آن نرسیده اند ولی در کل می توانیم بگوییم راه رفتن یا دویدن چه بر روی تردمیل و چه بر روی سطح زمین برای تناسب اندام و بدن مفید خواهد بود.سطح نرم و انعطاف پذیری که تردمیل به کاربران ارائه می دهد، باعث می شود تا آنها از قسمت کمر و زانوها دچار مشکل نشوند و از پدید آمدن مشکل و آسیب های بیشتر پیشگیری بشود. با بهره از تردمیل می توانید تمرین های گوناگونی انجام بدهید و به اهداف در نظر گرفته خود با سرعت بیشتری برسید.

در هر صورت انجام دادن ورزش و راه رفتن موجب سوزاندن کالری شده و وضعیت قلبی – عروقی را بهتر خواهد کرد. افرادی که بر روی تردمیل ورزش می کنند از امکانات ویژه ای برخوردار می شوند.افراد می توانند با استفاده از تردمیل از سرما و گرمای بیرون از منزل در امان باشند و با زیاد کردن 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب شدت تمرین ها را بالا ببرند و از نمایشگر دستگاه نیز اطلاعات مفیدی را دریافت کنند.

با افزایش شیب تردمیل می توانید به آسانی دویدن در محیط های متفاوت را شبیه سازی کنید. با این کار می توانید شیب دستگاهتان را تا جایی بالا ببرید و تمرین تپه نوردی یا کوه نوردی را برای خود شبیه سازی کنید.بیشتر ورزشکاران قبل از شروع تمرین هایشان از دستگاه تردمیل استفاده می کنند و با استفاده از آن سطح تمرینات را افزایش می دهند؛ در واقع شیب دستگاه، مقاوت آن محسوب می شود، شیب 1 تا 2 درصد دویدن یا راه رفتن بر روی سطح زمین و محیط بیرون را یاد آوری می کند.

در هنگام دویدن بر روی تردمیل با زمان پشتیبانی روبه رو هستیم؛ این کلمه به معنای مدت زمانی است که یک پا بر روی زمین می ماند و پای دیگر حرکتش را کامل کرده و با زمین برخورد می کند، مد نظر داشته باشید که این فاکتور در زمان دویدن حائز اهمیت است و هر چه زمان پشتیبانی رو به کاهش باشد، دویدن مطلوب و سریعتری انجام می شود.تردمیل قادر است نحوه دویدن کاربر را نیز اصلاح کند و فرد با انجام دادن ورزش با این دستگاه از شرایط بهتری بهره مند بشود.

همان طور که می دانید اطلاع از ضربان قلب در انجام ورزش شاخص بسیار مهمی است و می تواند به راحتی سطح تمرینات را مشخص کند. سطح تمرینات نیز مقدار کالری سوزی و نتیجه گرفتن از انجام ورزش را مشخص می کند که به میزان آمادگی جسمانی فرد نیز بستگی دارد.برخی از کاربران اعتقاد دارند که در زمان دویدن در محیط باز از اطراف لذت بیشتری می برند و ورزش کردن در خانه این مزیت را ندارد.

وجود تردمیل ورزش را قابل دسترس می کند و فرد می تواند در فواصل مختلف به راحتی تمرین انجام بدهد و در حین ورزش کردن به نگهداری کودک یا حتی امور آشپزخانه نیز رسیدگی کند و یا تلوزیون ببیند.در زمان انجام دادن ورزشف گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود را فراموش نکنید تا سرگرم باشید و بتوانید مدت زمان بیشتری ورزش انجام بدهید.برای به دست آوردن حداکثر ظرفیت قلب خود می توانید عدد سنتان را از عدد 220 کم کنید.

در ابتدای تمرین باید ضربان قلب به 50 درصد حداکثر ظرفیت برسد و در پایان وقتی از دستگاه پایین بیاید که ضربان قلب طبیعی شده باشد؛ اگر می خواهید با تردمیل ورزش خوبی انجام بدهید، برنامه ورزشی خود را بعد از 6 یا 8 هفته تغییر بدهید و به طور مدام تمریناتتان را تکرار نکنید برای بدن بهتر است به یک رویه عادت نکند تا از ورزش نتایج مطلوب به دست بیاید.

افرادی که تمرینات هوازی انجام می دهند، بهتر است در اواسط تمریناتشان ضربان قلب خود را به 80 تا 90 درصد حداکثر ظرفیت برسانند که این کار باعث می شود اکسیژن بیشتری وارد بدن بشود و سوخت و ساز بیشتری پیدا کند.شما می توانید از یک برنامه اصولی و خوب پیروی کنید تا سوخت و ساز را حتی بعد از 24 ساعت پس از ورزش بیشتر کنید و زودتر به تناسب اندام دست بیابید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :