در روز چقدر ورزش کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 7 مهر 1397 در ساعت 10 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن ورزش برای ارتقای سلامتی و حفظ تناسب اندام بهترین راه حل است و با انجام این کار در هر سنی می توانید به حفظ سلامتی خود کمک شایانی کنید. این که چه ورزشی را در چه مدت زمانی انجام دهید به علایق و مدت زمانی که در اختیار دارید بستگی دارد و اما متخصصان می گویند حتی برای مدت زمان کوتاهی هم که شده ورزش را روزانه انجام دهید.

نیویورک تایمز با تحقیقاتی که انجام داده، اعلام کرده است که حتی با دویدن و پیاده روی ساده که احتیاج به ابزار و لوازم خاصی ندارد نیز می توانید از بروز بیماری های قلبی و عروقی و حتی از خطر مرگ زودرس نیز جلوگیری کنید.

به سادگی با کمی برنامه ریزی می توانید در طی روز ساعتی را برای ساده ترین ورزش یعنی پیاده روی اختصاص دهید و شاهد نتایج بسیار آن برای سلامتی تان باشید. اگر زمان کافی در اختیار ندارید که به باشگاه یا فضای باز بیرون از خانه بروید تردمیلی تهیه کنید و از هر فرصتی که پیدا کردید برای انجام دادن فعالیت استفاده کنید.

در تردمیل های جدید برنامه های از پیش تعیین شده ای تعبیه شده اند و با انتخاب هر یک از آنها می توانید برنامه اصولی و درستی را انجام دهید. چیزی که در اینجا تعجب‌آور است این است که مدت زمانی که هر فرد می‌دود مهم به نظر نمی‌رسد. افرادی که میدوند یا حداقل پیاده روی منظمی را روزانه انجام می دهند بیشتر از کسانی که نمی‌دوند و تحرکی ندارند زندگی می‌کنند.

اینکه چه مدت زمان بدوید یا راه بروید اثر زیادی بر کل نتایجی که می خواهید دریافت کنید ندارد و حتی آمار و ارقام نشان می دهد حتی افرادی که به طور متوسط در روز 5 تا 10 دقیقه می‌دوند یا راه می روند نیز از نتایج خوب فعالیت روزانه بهره مند می شوند.

بر اساس مطالعات فراوان، دستورالعمل‌های خوبی برای فعالیت حداقل 150 دقیقه در هفته با شدت و سطح کم، مانند راه رفتن برای برخورداری از مزایای سلامت مطلوب نوشته شده است.

با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان کم کم می توانید شدت و سطح فعالیت را افزایش دهید وبا بالا بردن زمان اجرای تمرینات از مزایای خوب ورزش بیشتر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هر فعالیتی با هر مدت زمانی که انجام دهید بهتر از عدم فعالیت و تنبلی است.

لازم نیست برای رسیدن به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود مدت زمان زیادی را در باشگاه بگذرانید و فقط کافی است فعالیت بدنی یا حتی پیاده روی ساده ای داشته باشید تا ضربان قلب‌تان افزایش یابد و تنفس شما سریع‌تر شود. در ادامه چندین راهکار ساده برای افزایش فعالیت بدنی به شما ارائه خواهد شد:

فعالیت ساده‌ی دیگری غیر از ورزش برای افزایش متابولیسم بدنتان انجام دهید. به طور مثال از پله به جای آسانسور استفاده کنید، پیاده به محل کار بروید کمی پیاده روی کنید.

برای سلامت جسم و روان تان از انجام هر فعالیتی گریزان نباشید و این گونه فعالیت های را جزو اولویت‌های زندگی تان قرار دهید.

فراموش نکنید که صحیح ورزش کردن مهم است نه مدت زمان آن. اگر توانستید اصولی و درست ورزش کنید می توانید طبق هدفی که در نظر دارید مدت زمان را برای خود کم و زیاد کنید.

با انجام دادن ورزش به صورت منظم و روزانه می توانید مشکلات قلبی را از خود دور کنید و دیابت و بسیاری از بیماری های صعب العلاج را تحت کنترل خود درآورید. به یاد داشته باشید باید در اکثر روزها حداقل نیم ساعت فعالیت ورزشی در حد متوسط داشته باشید تا سلامتی بدن را تضمین کنید.

ورزش و فعالیت روزانه همان طور که گفته شد به تناسب اندام شما نیز کمک می کند و بالا رفتن سوخت و ساز بدن در از بین رفتن چربی های اضافی تاثیر زیادی دارد.

اکثر افراد این سوال را از متخصصان می پرسند که برای رسیدن به لاغری مدت و شدت تمرینات شان چه مقدار باید باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و باید فراموش نکنید که ورزش را در کنار رژیم غذایی دنبال کنید تا به نتایج دلخواه تان راحت تر برسید.

هدف معینی داشته باشید و به یاد داشته باشید هدفی غیرمنطقی و دست نیافتنی برای خود انتخاب نکنید.

برای اینکه بتوانید علاوه بر حفظ سلامتی تناسب اندام خود را نیز بدست آورید بهتر است به سراغ ورزش بدنسازی نیز بروید، زیرا این ورزش علاوه بر فرم دادن به بدن شما سبب استحکام استخوان ها نیز می شود تا شما در سنین پیری دچار مشکل نشوید.

برای انجام دادن حرکات بدنسازی نیز لازم نیست حتما به باشگاه بروید و با تهیه لوازم و ابزار باشگاهی در خانه نیز می توانید بعد از انجام دادن پیاده روی با تردمیل حرکات بدنسازی زیادی را انجام دهید و نتایج خوبی نیز دریافت کنید.

اضافه وزن و نداشتن فعالیت ورزشی سالانه افراد زیادی را به کام مرگ می کشد که با اندکی درایت و برنامه ریزی می توانید روزانه ورزش انجام دهید و مراقب خورد و خوراکتان نیز باشید تا بدن تان را سالم و سرحال نگه دارید. افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند در معرض ابتلا به مشکلات و بیماری های مختلف هستند.

به یاد داشته باشید هر ورزشی و با هر مدت زمانی که انجام شود هزار بار بهتر از ورزش نکردن است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :