درمان افسردگی با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بهترین هدفی که برای انجام دادن ورزش باید داشته باشید، بدست آوردن سلامتی روح و جسم در کنار رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن است. انجام دادن ورزش با تردمیل که دستگاه هوازی محسوب می شود، می تواند به سوخت و ساز بدن و از بین رفتن چربی های اضافی بدن کمک زیادی بکند.برای انجام دادن ورزش با تردمیل نیازمند برنامه ای منظم و قوی هستید تا به اهداف در نظر گرفته خود دست پیدا کنید.

راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل سبب می شود که عضلات داخل و بیرون ران ها و حتی نشیمنگاه تقویت شوند و کاهش وزن سریع تری در بدن اتفاق بیفتد. با استفاده صحیح از تردمیل می توانید به راحتی خواب و استرس خود را درمان کرده و با استفاده مداوم تردمیل تناسب اندام و لاغری نیز بدست بیاورید.بدن نیز ساعت درونی دارد و با تاریک شدن هوا هورمون ملاتونین در بدن ترشح می شود که این هورمون در بدن سبب خواب شده و کمبود این هورمون در بدن باعث مشکلاتی مانند؛ دیابت، چاقی، انواع سرطان و کم خوابی می شود.

تردمیل، دستگاهی هوازی با مزیت های بسیاری برای بدن است، از جمله کاهش وزن، تناسب اندام و درمان مشکلات روحی و جسمی که توانسته امروزه نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کند.اکثر ورزشکاران با مزایای جسمانی تردمیل آشنا بوده و از مزیت های درمانی و روحی که ممکن است برای ما داشته باشد بی اطلاع هستند.بهترین روشی که می توانیم هم سلامتی جسمانی خود را تضمین کنیم و هم به روحیه و درمان آن اهمیت بدهیم، استفاده از دستگاه های هوازی مانند تردمیل است. با کمک تردمیل می توانیم برنامه ورزشی متناوب و مفیدی را انجام بدهیم.

تحقیقاتی نیز در این رابطه انجام شده است که نشان می دهد با 30 دقیقه فعالیت بر روی تردمیل هورمون شادی بخش در بدن تولید می شود که باعث از بین رفتن افسردگی و اختلالات خواب و عصبانیت می شود.اگر دوست دارید شادابی و خلق و خوی خوب خود را حفظ کنید، بهتر است روزانه 30 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید یا بدوید.

زمانی که سوخت و ساز بدن کم باشد، حتی قند نیز به ذخایر چربی بدن تبدیل شده و اگر فرد مواد قندی نخورد دچار بدخلقی و عصبانیت می شود و به آن وابستگی پیدا خواهد کرد.داشتن فعالیت بدنی روزانه راه رفتن یا دویدن باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود و بدن برای تامین انرژی مورد نظر خود برای ورزش کردن از ذخایر چربی زائد استفاده می کند.

چاقی باعث به وجود آمدن بیماری های زیادی در بدن می شود که برای درمان این بیماری ها گاهی سالها باید درگیر بود و هزینه های زیادی را پرداخت کرد؛ چه بهتر آنکه قبل از به وجود آمدن این مشکل به دنبال راه حل باشید که این معضل به وجود نیاید.در بدن زنان 2 هورمون استروژن و پروژسترون ترشح می شوند که کار تخمدان ها به این دو هورمون بستگی دارد.

چاقی و فشار روانی بیش از اندازه کار تخمدان ها را مختل کرده و دچار مشکل می کند و این موضوع سبب به وجود آمدن مشکلات در قاعدگی، میل جنسی، سردردهای شدید یا حتی نازایی می شود.راه رفتن و دویدن منظم و با برنامه، می تواند ترشح هورمون های بدن را تنظیم کند. پزشکان نیز به افرادی که به بیماری تنبلی تخمدان مبتلا هستند، توصیه می کنند که تحرک روزانه خود را افزایش داده و حداقل روزی 30 دقیقه ورزش انجام بدهند.

اغلب بانوان فرصتی برای بیرون رفتن و انجام دادن ورزش و گذراندن وقت در باشگاه ها را ندارند و برای اینکه بتوانند سلامتی جسمانی و روحی و تناسب اندام خود را حفظ کنند به آنها پیشنهاد می شود از دستگاه های هوازی خانگی مانند؛ تردمیل، اسکی فضایی و... استفاده کرده و ورزش با این دستگاه ها را به عادتی روزانه تبدیل کنند.

افرادی که شب ها بیدار می مانند و شب زنده دار هستند، معمولا دچار اختلالات روانی و افسردگی می شوند. با ورزش کردن و انجام تمرینات با تردمیل می توانید، مانع افسردگی بشوید و خواب خود را تنظیم کنید.امروزه با مشغله های زیادی که افراد در حین کار و روزمره دارند، دچار استرس زیادی می شوند که با انجام ورزش پیاده روی یا حتی دویدن بر روی تردمیل می توانید به راحتی از میزان تولید هورمون استرس کم کنید.

اگر با استرس مقابله نکنید به بیماری مزمنی در بدن تبدیل می شود و مدت طولانی زمان خواهد برد تا بدن به حالت اولیه برگردد و مشکلات ناشی از آن حل بشود.حتی با ورزش کردن به مدت 3 ساعت در هفته می توانید هورمون کورتیزول را نیز تنظیم کنید. انجام ورزش به صورت تناوبی به مدت 40 دقیقه می تواند منجر به ترشح این هورمون به اندازه نیاز شده و به حفظ سلامتی بدن کمک کند.

برای انجام دادن ورزش به صورت تناوبی کافی است بعد از 1 الی 2 دقیقه راه رفتن 1 دقیقه بدوید و بعد از آن مجدد با راه رفتن به بدن خود استراحت بدهید؛ این شیوه بهترین روش برای انجام دادن ورزش های هوازی معرفی شده است.با انجام دادن ورزش اکسیژن بیشتری به بدن می رسد و با رسیدن اکسیژن به بافت ها سوخت و ساز نیز افزایش پیدا می کند و علاوه بر درمان افسردگی و بیماری های روانی، فرد سریع تر به تناسب اندام و لاغری می رسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :