خاصیت های انجام دادن روزانه پیاده روی را می دانید؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 17 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام عمل به دو اصل رژیم غذایی سالم و انجام دادن روزانه و منظم ورزش ضروری است. ساده ترین ورزشی که می توانید به صورت روزانه و در هر شرایطی و بار هر امکاناتی آن را انجام دهید پیاده روی است.

برای انجام دادن پیاده روی احتیاج به مربی حرفه ای یا ثبت نام کلاس های خاصی ندارید. این ورزش را می توانید در باشگاه یا در فضای سبز بیرون از خانه مانند پارک ها انجام دهید. هستند افرادی که به دلایل زیادی مانند: آلودگی هوا، سرما یا گرمای بیش از حد هوا، رسیدگی به امور خانه و فرزندان یا کنهسالی و ... نمی توانند حتی از خانه خارج شوند و خوشبختانه برای رفع این مشکلات نیز چاره ای اندیشیده شده است و آن خرید تردمیل می باشد.

زمانی که از تردمیل برای پیاده روی استفاده کنید با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده آن احتیاجی به حضور مربی نخواهید داشت و می توانید در هر ساعتی که فرصتی پیدا کردید تمرینات روزانه خود را انجام دهید.

با انجام دادن پیاده روی روزانه نه تنها راحت تر به تناسب اندام و بهبود گردش جریان خون خود می رسید بلکه می توانید با پیاده روی منظم و روزانه و مستمر تاثیر زیادی بر روی سلامتی تان بگذارید. پیاده روی ساده ترین و راحت ترین ورزشی است که می توانید انجام دهید و با این کار چربی سوزی خوبی در بدن به راه بیندازید و در عین حال از قلب و عروق خود مراقبت کنید.

پیاده‌روی منظم تاثیرات بلند مدت و کوتاه مدت زیادی برای بدن ما دارد که فقط با انجام منظم آن می توانید این خاصیت ها را مشاهده کنید. بیماری‌های قلبی، دیابت و ... در طولانی مدت از بدن شما می روند و شما دچار بیماری های مضمن و سختی نخواهید شد و در کوتاه مدت نیز به راحتی مشاهده خواهید کرد که فقط با 20 دقیقه پیاده روی درصد زیادی از خستگی روزانه شما از بین خواهد رفت و حتی انرژی بیشتری نیز برای کار کردن خواهید داشت.

زمانی که با برنامه هر روز پیاده روی انجام می دهید بدن مقاوم می شود و حتی راحت می تواند در مقابل میکروب ها مقاومت کند و کم کم شما نیز دیرتر مریض خواهید شد و در اصلاح بدن مقاوم تری پیدا خواهید کرد.

زمانی بدن خود را هیدراته نگه دارید با پیاده روی طولانی و البته با شدت بالا عرق خواهید کرد. با عرق کردن سموم از بدن شما خارج می شوند و بدن کاملا پاک سازی خواهد شد. تعریق بیشتر و دفع شدن مواد زائد بدن شما کمک می کند تا چربی های بدن تان را راحت تر آب کنید و سریع تر به لاغری برسید.

جالب است بدانید زمانی که روزانه ورزش یا حتی پیاده روی برای 15 دقیقه انجام می دهید وسوسه و ولع شما برای خوردن انواع خوراکی های مضر کمتر خواهد شد. این نکته را فقط زمانی درک خواهید کرد که حتما این راه و ورزش را امتحان کرده باشید.

با انجام دادن ورزش یا حتی پیاده روی ساده در مدت زمان کم نیز می توانید باعث ترشح هورمون‌های سروتونین و دوپامین در بدن ‌شوید. این هورمون ها در بدن سبب بهتر شدن خلق و خوی شما می شوند و افراد با این کار راحت و ساده و می توانند خود را در برابر افسردگی بیمه کنند.

پزشکان به این نتیجه رسیده اند که حتی افراد مبتلا به انواع بیمارهای دیابت نیز با روزانه انجام دادن پیاده روی می توانند از گسترش یافتن این بیماری جلوگیری کنند یا حتی افرادی که مستعد به ابتلای این بیماری هستند نیز از بدن خود محافظت کرده و دچار این گرفتاری نشوند.

قلب شما نیز با انجام متناوب و درست پیاده روی بهتر کار می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در شما کاهش پیدا خواهد کرد. تحقیقات نشان می دهد اگر بتوانید تنها 3 ساعت یا بیشتر در طول هفته پیاده روی کنید تا 35 درصد خطر ابتلا به انواع مشکلات قلبی را از خود دور خواهید کرد.

مطالعه ای نشان داد زنانی که حتی معادل یک ساعت و نیم در طول هفته پیاده روی انجام دادند، عملکرد ذهنی بهتری را در مقایسه با زنانی که کمتر از 40 دقیقه در طول هفته پیاده روی داشتند نشان دادند.

حتما می دانید که خانم ها بعد از طی کردن دوران جوانی به مرحله سختی در زندگی می رسند به نام دوران یائسگی که باید بدن خود را برای این مرحله آماده کنند. با انجام دادن روزانه پیاده روی و خوردن غذاهای سالم تا حد زیادی می توانید رسیدن به این مرحله را عقب بیندازید.

پیاده روی روزانه به استحکام استخوان های شما کمک می کند و زنانی که این اقدامات را انجام می دهند استخوان های محکم تری خواهند داشت و در سنین بالاتر کمتر دچار شکستگی و دیگر عواقب آن خواهند شد.

هرچقدر استخوان های محکم تری داشته باشید راحت تر می توانید عضلات یا وزن بدن را تحمل کنید و با یک پیچ خوردن ساده پایتان دچار شکستگی و مشکلات آن نخواهید شد.

انواع سرطان ها با کمک کار کوچک و کم هزینه ای به نام پیاده روی قابل پیشگیری و حتی قابل درمان است. سرطان روده بزرگ، سرطان سینه و ... نمونه هایی از این بیماری های قابل پیشگیری هستند و میزان مرگ و میر را تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

لازم نیست هزینه های زیاد باشگاه ها یا نداشتن فرصت برای رفتن به کلاس های ورزشی و آب و هوای گرم را برای انجام ندادن پیاده روی ساده بهانه کنید. با تهیه تردمیلی ساده نیز می توانید به صورت روزانه برنامه های منظم و اصولی انجام دهید.

راه رفتن به طور روزانه با شدت و البته سرعت های متفاوت می تواند از شل شدن پوست و ماهچه ها در بدنتان جلوگیری کند. با پایین آمدن وزن و از بین رفتن چربی های اضافی پوست نیز نیاز به مراقبت دارد و بهتر است پیاده روی را رها نکنید و به طور منظم آن را حتی برای مدت کم هم که شده انجام دهید.

راه رفتن و پیاده روی بر روی زیبایی و پوست تان نیز تاثیرگذار است و سبب میشود رنگ و لعاب و طراوت و زیبایی بشتری بدست آورید و سالم‌تر و جوان‌تر از سن و سالی که هستید به نظر برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :