حرکات کششی قبل از ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در بین تمامی ورزش ها یک قانون کاملا کلی وجود دارد که می گوید قبل شروع به هر ورزشی بدن را باید برای انجام ورزش آماده کرد و یا اصطلاحا باید بدن را گرم کرد و بعد از هر ورزشی نیز باید بدن را سرد کرد.

پیاده روی و دویدن یکی از بهترین نوع ورزش هاست .که این ورزش نیز از قانون گفته شده مستثنی نمی باشد.از آن نظر که معمولا فرصت و فضای لازم برای پیاده روی و دویدن را نداریم از تردمیل استفاده می نماییم . اما این را باید دانست که دویدن بر روی تردمیل سرگرمی نبوده و یک ورزش کامل به حساب می آید .

متاسفانه اغلب اوقات دیده می شود که ورزشکاران حرفه ای نیز بدون گرم کردن شروع به تمرین می کنند که این عمل موجب آسیب دیدگی،کوفتگی ، درد می گردد.معمولا خستگی بعد از ورزش کردن باید بین مدت 8 تا 12 ساعت برطرف گردد.یکی از نکات مهم این است که هرگز بدون کفش ورزشی مناسب بر روی تردمیل قرار نگیرید.

برای گرم کردن بدن به وسیله تردمیل ، ابتدا تردمیل را روشن کرده شیب را روی صفر درجه قرار بدهید.سپس به آرامی بر روی آن راه بروید.بعد از آنکه 3 دقیقه به آرامی راه رفتید کم کم سرعت خود را افزایش بدهید.توجه داشته باشید که به طور معمول هر 3 دقیقه به 3 دقیقه به سرعت خود بیافزایید و به طر ناگهانی سرعت خود را افزایش ندهید.هنگامی که ضربان قلبتان بالا رفت و احساس خستگی زیادی کردید سرعت خود را کم کم پایین بیاورید.و در این مرحله نیز توجه داشته باشید که نباید به صورت ناگهانی سرعت را کاهش داد.همه می توانند از تردمیل استفاده نمایند اما به شرط آنکه شیب و سرعت آن را متناسب با وضعیت بدن خودشان تنظیم نمایند. ورزشکاران این را بدانند که خستگی زیاد دلیل خوب و مفید بودن تمرین هرگز نمی باشد.

هنگام شروع ورزش با تردمیل برای گرم کردن، تردمیل را بر روی شیب صفر درجه بگذارید و به آرامی روی آن راه بروید. دستها و اندام بالایی خود را در جهت های مختلف بکشید به صورتی که کشیدگی را در پهلوها، کمر و دستهای خود احساس کنید. سپس می توانید قدمها را به شکلی آهسته و بلند بردارید تا کشیدگی در رانها و عضلات تحتانی نیز احساس شود. این کار را 5 تا 10 دقیقه انجام بدهید. بعد از حرکات کششی می توانید آرام آرام به سرعت راه رفتن و دویدن خود بیفزایید.در طی انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نکنید. اگر تردمیل شما ضربان قلب را نشان می دهد، به آن توجه داشته باشید، در غیر این صورت به تنفس خود دقت کنید.

پس از اتمام ورزش سرعت تردمیل را روی 4 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و به آرامی راه بروید. بعد از 3 دقیقه سرعت را به صفر برسانید و حرکات کششی ایستا را بدون استفاده از تردمیل تکرار کنید. حرکات کششی پویا برای افراد کم تحرک که به دلیل شغلشان ساعات طولانی پشت میز می نشینند، بسیار موثر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :