تنفس بر روی تردمیل چگونه باشد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تا به حال توجه کرده اید که عضلات شما بدون اکسیژن قادر به انجام دادن کاری نیستند و برای انجام دادن فعالیت های ورزشی بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد. میزان اکسیژنی که به بدن وارد می شود بسیار اهمیت دارد.قبل از اینکه شروع به ورزش بر روی تردمیل خانگی کنید، باید درست نفس کشیدن را تمرین کنید و بتوانید درست نفس بکشید و اگر نتوانید این کار را به درستی انجام دهید، در واقع انگار کاری انجام نداده اید. درست نفس کشیدن به خصوص در تمرینات هوازی برای تامین اکسیژن کافی برای بدن بسیار ضروری است.حتما مشاهده کرده اید وقتی برای ورزش کردن به یک باشگاه ورزشی می روید، مربی هرچند دقیقه یک بار فریاد میزند: نفستان را نگه ندارید!

اگر شما نتوانید به خوبی نفس بکشید و اکسیژن کافی به بافت هایتان نمی رسد و در نتیجه سطح انرژی بدن شما پایین می آید و زودتر از زمان انتظارتان احساس خستگی خواهید کرد. در هنگام ورزش کردن به نحوه نفس کشیدن خود دقت کنید تا نهایت استفاده را از سیستم هوازی را بدست بیاورید و فراموش نکنید که درست نفس کشیدن می تواند در تناسب اندام و سلامتی بدن شما بسیار نفش مناسبی داشته باشد.

همان طور که می دانید درست نفس کشیدن می تواند به ورزشکار کمک کند تا زودتر از آنچه انتظار دارد به سطح مناسب آمادگی جسمانی خود دست پیدا کند؛ زیرا این کار باعث استقامت قلب، عضلات و دستگاه تنفسی می شود.ما به صورت عادی به نفس کشیدن عادت کرده ایم ولی هستند افرادی که کامل نفس کشیدن را نیاموخته اند و نمی توانند به طور کامل نفس بکشند و ریه های خود را از اکسیژن پر کنند. اغلب افراد فقط تند تند و به صورت سطحی نفس می کشند و به این رویه عادت کرده اند.

به یاد داشته باشید که این گونه نفس کشیدن به مرور زمان و در زندگی، بدن را دچار مشکل می کند. برای تمام کاربران تردمیل راهکاری مشترک برای تفس وجود ندارد و شما با تمریناتتان و تلاش باید تکنیک تنفسی مخصوص به خود را بیابید.نفس کشیدن باید به صورت متناوب باشد که با این کار بتوانید میزان اکسید نیتریک بدن خود را افزایش دهید . حتما می دانید که اکسید نیتریک؛ همان گازی است که شریان های حیاتی بدن را به صورت شل نگه می دارد تا خون بتواند به راحتی درون آن جریان پیدا کرده و حرکت کند.

این مسئله مهم به حفظ فعالیت منظم کاربر بسیار کمک می کند. از روش دیگری که روش هوشمندانه ای است و می توانید به راحتی استفاده کنید و آن هم به این صورت که 3 ثانیه هوا را به داخل بکشید و بعد با سرعت 2 ثانیه هوا را بیرون بدهید.در ابتدا برای انجام دادن این تنفس شاید احتیاج به دقت و تمرکز داشته باشید ولی با تکرار زیاد و تمرکز به آن عادت خواهید کرد. بهتر است هوایی که تنفس می کنید را از بینی به داخل بدهید و بعد از دهان آن را خارج کنید.

اگر نفس کشیدن شما ریتمیک و منظم باشد، اکسیداسیون چربی با سرعت بیشتری انجام می شود. به یاد داشته باشید که هرگز با دهان هوا را به داخل نکشید، زیرا همان طور که می دانید هوا بدون فیلتر وارد بدن می شود و وقتی از بینی نفس بکشید، هوا از طریق بینی فیلتر شده و بعد هوای پاکسازی شده وارد بدن می شود.

زمانی که از دهان نفس می کشید، دهانتان خشک می شود و این موضوع انرژی ورزشکار را نیز کم می کند و گاهی از بین می برد. وقتی در هنگام دویدن به نفس نفس زدن افتادید، سرعت تردمیلتان را کاهش دهید و قبل از اینکه ورزش کردنتان را آغاز کنید، کمی آب بخورید و فراموش نکنید که در طی زمان ورزش کردن حتما یک بطری آب در دسترس خود داشته باشید و هر چند دقیقه یکبار آب بخورید.

با آب خوردن می توانید دمای بدنتان را متعادل نگه دارید و دچار کم آبی و گرما زدگی نیز نشوید. درست نفس کشیدن و انجام دادن ورزشی صحیح به یک اندازه اهمیت دارد. ورزش کردن در خانه به این دلیل که خانه بسیار سالم تر و امن تر از محیط بیرون است بسیار اهمیت دارد.

زمانی که می خواهید با تردمیلتان ورزش کنید تا آنجا که می دانید شکم خود را به داخل بدهید. گوش دادن به موزیک مورد علاقه خود در هنگام ورزش کردن بسیار مفید و تاثیر گذار است و چه بهتر که این موزیک تند باشد و شما بتوانید با ریتم آن گام بردارید.برای اینکه بتوانید به راحتی به مرحله چربی سوزی برسید، باید ورزش کردنتان را تا 30 دقیقه ادامه بدهید تا بدنتان شروع به کالری سوزی کند و حتی بعد از یک ساعت از ورزش کردنتان غذاهای پرکالری اجتناب کنید. تا بتوانید به اهداف خود زودتر دست پیدا کنید و از ورزش کردنتان لذت ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :