تشخیص تردمیل با کیفیت و بی کیفیت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش از مهمترین ارکان سلامتی است که در کنار آن شما به تناسب اندام نیز دست می یابید. افرادی که هر روز صبح ورزش می کنند روحیه شادی دارند که تاثیر به سزایی در روابط اجتماعی آن ها خواهد داشت. خیلی ها صبح زود را برای ورزش انتخاب می کنند و در بیرون از منزل پیاده روی می کنند و خیلی از افراد نیز یک وسیله ورزشی تهیه کرده و با دیدن آن در خانه انگیزه ورزش کردن روزانه را بدست می آورند. اگر شما از آن دسته از افراد هستید که تصمیم به خرید تردمیل دارید و در انتخاب آن به مشکل خورده اید با ما همراه باشید تا روش های انتخاب تردمیل با کیفیت را به شما بیاموزیم.

تردمیل دستگاهی است که سالیان دراز همراه تان خواهد بود. پس باید سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که با توجه به استفاده روزانه و دائم شما از آن به مشکل بر نخورید. اگر در زمان خرید تردمیل کمی دقت کنید و به مواردی که در این مطلب ذکر می شود توجه نمایید، بی شک می توانید بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

اولین نکته ای که در زمان خرید باید به آن دقت کنید قدرت موتور دستگاه است. قدرت موتور در تردمیل نشان دهنده میزان تحمل وزن توسط دستگاه است. هرچه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد میزان وزن بیشتری را تحمل خواهد کرد و دستگاه نیز قدرت بیشتری خواهد داشت. هنگام خرید باید با توجه به وزن سنگین ترین فرد خانواده تردمیل را انتخاب کنید تا بعدا دستگاه به مشکلی برنخورد.

در روند تولید تردمیل های بی کیفیت معمولا از موتور ضعیف استفاده می شود. این مسئله به مرور زمان باعث می شود در زمان استفاده از دستگاه با دویدن یا راه رفتن بر روی ترمیل به موتور آن فشار وارد شود و وقتی که موتور ضعیف باشد نمی تواند فشار های وارده را در زمان تمرین تحمل کند و حتی سیم کشی و عایق بندی دچار سوختگی می شود. با توجه به اینکه تردمیل وسیله ای است که شما به صورت روزانه از آن استفاده خواهید کرد احتمال نیم سوز شدن موتور در صورت بی کیفیت بودن آن بسیار بالا خواهد رفت. نشانه نیم سوز شدن موتور بویی شبیه به سوختگی خفیف است و اگر به این مشکل برخورد کنید مطمئنا برای جبران آن باید هزینه گزافی را بپردازید.

دومین نکته وسایلی است که در ساخت تردمیل استفاده شده است. تردمیلی با کیفیت اکثرا از جنس فلز است که در برابر ضربه های وارده هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی دستگاه مقاومت بالایی دارد. در تردمیل های بی کیفیت اغلب در زمان تولید، برخی قسمت های دستگاه مانند غلطک یا یاتاقان از قطعات پلاستیکی استفاده شده است که با استفاده دائم از تردمیل و پس از مدتی، پلاستیک سفت یا خشک شده و مشکلاتی را از قبیل کاهش سایز قطعه، چرخش آن و غیره به بار خواهد آورد.

سومین نکته این است که حرکت تسمه تردمیل دقیق نیست. در دستگاه پردازنده ای وجود دارد که روان حرکت کردن تسمه به آن بستگی دارد. وقتی تردمیل با کیفیت باشد این پردازنده به سرعت عمل می کند و زمانی که شما بر روی تسمه می ایستید و به آن فشار وارد می شود، پردازنده سریع عکس العمل نشان می دهد.

این پردازنده موجب می شود حرکت تسمه بسیار نرم و روان باشد، اما در تردمیل های بی کیفیت این پردازنده دیر عمل می کند و در زمان پردازش بین پردازنده و تسمه دچار تاخیر می شود که این مشکل سبب می شود حرکت تسمه تردمیل روان نباشد.

چهارمین نکته سیم کشی های دستگاه است. اگر سیم کشی تردمیل ضعیف باشد مطمئنا پس از مدتی استفاده از دستگاه، به دلیل نامرغوب بودن و ضعیف بودن سیم کشی به موتور تردمیل فشار می آید که منجر به سوختن یا نیم سوز شدن موتور دستگاه می شود. تردمیل های با کیفیت علاوه بر موتوری با قدرت، بی شک سیم کشی قوی دارند که وقتی مدت ها از دستگاه استفاده شود باعث آسیب رسیدن به موتور و سیم کشی نشود.

فراموش نکنید دستگاهی که انتخاب می کنید با داشتن یکی از موارد بالا در آینده برایتان مشکل ایجاد می کند. از آنجا که تردمیل وسیله ای کارآمد است و به صورت روزانه مورد استفاده همه اعضای خانواده قرار می گیرد باید در انتخاب آن کاملا دقت شود. در غیر این صورت با بوجود آمدن مشکلی در تردمیل قطعا علاوه بر دردسرهای تعمیر باید هزینه گزافی پرداخت شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :