تردمیل را در کجای منزل قرار دهیم ؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مواردی که موجب می شود کارایی یک تردمیل و دستگاه ورزشی هوازی بالا برود و کاربر بتواند به خوبی فعالیت کند، این است که دستگاه ورزشی در جای مناسب قرار بگیرد. این کار باعث می شود کاربر از تهویه هوای خوبی برخوردار بوده و انرژی بیشتری برای ادامه ورزش داشته باشد .پیش از تهیه تردمیل جای قرار گیری آن را انتخاب نمائید؛ در این مورد می توانید با اشخاصی مشورت کنید که این دستگاه را دارند و جوانب کار را می دانند؛ همچنین روش هایی نظیر الگو گرفتن ازمجله های دکوراسیون وجود دارد تا فضای مناسب ورزشی خود را مهیا نمایید .

یکی از موارد بسیار مهم این است که تردمیل در جایی هموار و بدون شیب باشد؛ تردمیل باید در حالت تراز قرار بگیرد تا در حین ورزش دچار لغزش نشوید. در صورت عدم توجه به این مورد هنگام ورزش با تردمیل دستگاه دچار تکان های شدید و لرزش می شود و ممکن است عمر آن کوتاه بشود؛ ضمن این که کیفیت تمرینات پایین می آید.

تردمیل وسیله ای است که ترجیحا نباید در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد قرار بگیرد؛ علاوه بر این نگه داری تردمیل در مکانهای مرطوب مانند استخر و سونا برای دستگاه نامناسب بوده و به آن آسیب وارد می کند؛ همچنین از قرار دادن تردمیل در محیطی که گرد و خاک زیاد است دوری کنید؛ زیرا این کار عمر تردمیل را کوتاه تر می کند .

این بخش های منزل را حذف کرده و به دنبال جای مناسب برای تردمیل باشید؛ اگر از آن دسته افرادی هستید که به دکوراسیون داخلی منزل خود اهمیت زیادی می دهید، علاوه بر این می توانید برای انتخاب بهتر مکان و ایجاد محیطی مناسب برای تمرین کردن از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.ما در این مقاله قصد داریم چند روش کاربردی برای پیدا کردن مکان درست و مناسب جهت قرار دادن تردمیل را معرفی کنیم .

جا دادن تردمیل از نکات اصلی استفاده و نگه داری این دستگاه محسوب می شود؛ حتی انتخاب جای مناسب در ایجاد رغبت بیشتر به ورزش نیز تاثیر دارد؛ برای پیدا کردن محل مناسب وقت بگذارید و اندازه گیری دقیق انجام بدهید تا با توجه به فضایی که دارید دستگاه مورد نظر را خریداری کنید و بتوانید آن را مورد استفاده قراربدهید. اگر در داخل منزل مکانی مناسب برای تردمیل پیدا نمی کنید ، گاراژ، پارکینگ، حیات خلوت سقف دار، تراس و... می توانند مکان های مناسبی باشند.

مثلاً در گاراژ صدا رسا است و می توانید در حین تمرین به موسیقی دلخواه خود گوش بدهید و صدای موزیک باعث آزار دیگران نشود؛ اکثر گاراژ ها تهویه خوبی ندارند و دمای این مکان اغلب نامناسب است؛ اما می توانید به قرار دادن یک فن معتدل کننده دما در فضا فکر کنید. معمولا اتاق خواب از مکان های اصلی قرار گیری تردمیل است؛ بیشتر افراد این فضا را انتخاب می کنند تا در هنگام ورزش مزاحم سایر اعضای خانواده نباشند و تردمیل جلو دید قرار نگیرد.

سعی کنید تردمیل را نزدیک یک پنجره قرار بدهید تا در حین ورزش هوای تازه بخورید؛ در هنگام تمرین احتمالا به شدت عرق می کنید و اگر باد سرد به صورت مستقیم به شما بخورد ممکن است بیمار بشوید؛ تردمیل را مقابل باد مستقیم کولر یا دستگاه های خنک کننده دیگر نگذارید.

کسانی که مایلند هر روز ورزش کنند با قرار دادن تردمیل در اتاق خواب به خود یاد آوری می کنند که حتما این کار را انجام بدهند و آن را به فراموشی نسپارند؛ البته دقت داشته باشید اگر اتاق شما خصوصی نیست، ممکن است در هنگام ورزش مزاحم استراحت دیگران بشوید؛ پس یا از این فضا صرف نظر کنید یا زمان تمرین را وقتی در نظر بگیرید که زمان استراحت هم اتاقی تان نباشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :