تردمیل بهترین مربی ورزش هوازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برخی گمان می کنند که هر چه بیشتر وزنه بزنند و با عرق کردن بسیار زیاد کاهش وزن خود را تثبیت می کنند و حتی فکر می کنند که ورزش خوب و مفیدی را انجام داده اند. اما هر لحظه بر روی ترازو قرار گرفته اند و خود را وزن کرده اند مشاهده کرده اند که هیچگونه تغییری حاصل نکرده اند. ورزش دچار کاهش وزن می شود ، اما ورزشی که غیر اصولی باشد به هیچ عنوان منجر به این کار نمی گردد. کاربران گرامی می توانند با انجام یک برنامه صحیح و اصولی به وزن دلخواه خود برسند . افرادی که برای کاهش وزن به سالن های ورزشی مراجعه می نمایند بهتر است از وسایل هوازی مانند دوچرخه ثابت ، تردمیل ، اسکی فصایی و ... استفاده نمایند.

آب یکی از اساسی ترین مواد ارگوژنیکی کاربران و ورزشکاران حساب می شود که این کار به تعادل نگه داشتن تامین انرژی و دمای بدن کمک می کند . برخی ها در باشگاه های ورزشی کلا در حال حرف زدن هستند و ورزش کردن را فراموش می کنند . برای کاهش وزن یک فرمول کلی وجود دارد؛ فرد بیش از آن چه که کالری به دست می آورد باید کالری از دست بدهد تا بتواند وزنش را کاهش دهد.کالری سوزاندن بیشتر از هرچیز به وسیله تمرینات هوازی صورت می پذیرد.

بر روی بیشتر دستگاه های ورزش هوازی یک صفحه نمایشگر وجود دارد که میزان ضربان قلب ، سرعت،زمان، کالری سوزانده شده و مسافت طی شده را نمایش می دهد . برای رسیدن به یک میزان چربی سوزی مناسب باید یک ورزش به صورت صحیح انجام دهیم.

برنامه ورزشی هر ماه باید متغیر باشد و حتی سطح تمرین باید افزایش یابد . اگر به طور یقین همیشه یک مدل تمرین را پیش رو داشته باشیم ، بدن به انجام ورزش های تکراری عادت می کند و رشد مثبتی هم نخواهید داشت . هرزمان که در انجام دادن ورزشی احساسی راحت کردید و فهمیدید که آن ورزش و تمرین هیچگونه سختی برای شما ندارد باید به شدت تمرین خود را افزایش دهید. انجام تمریناتی که قدرتی هستند بعد از ورزش هوازی به افزایش حجم عضلانی شما کمک می کند؛ عضلات بافت خیلی مهمی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و ایجاد تناسب اندام از کارهای آنهاست .

اگر به طور صحیح ورزش کنید و یک برنامه خوب ورزشی در دست داشته باشید این عمل شما را به کالری سوزی دقیق پیش می برد . اگر در منزل شخصی خود یکی از دستگاه های هوازی مانند تردمیل خانگی و یا دوچرخه ثابت خانگی دارید ، می توانید به صورت تناوبی به مدت زمان 20 الی 30 دقیقه تمرین کردن با دستگاه ادامه دهید و کم کم تمرین های قدرتی مانند دراز و نشست، شنا سوئدی، طناب زدن و... انجام بدهید. و بعد می توانید در صورت داشتن آمادگی جسمانی مناسب دوباره با دستگاه ورزش کنید.

شما دقت کردید که در زمان ورزش کردن مربیان خود مدام فریاد می کشند : درست نفس بکش، زیرا تنفس شما عزیزان باید دقیق و منظم باشد . همچنین خوب می باشد تا هوا را در 3 ثانیه با بینی به داخل داده و در 2 ثانیه از دهان با فشار خارج کنید؛ تنفس منظم به اکسیژن رسانی بیشتر کمک کرده و با رسیدن اکسیژن مناسب به بافت ها و عضلات، احتمال ترشح اسیدلاکتیک و ایجاد درد و گرفتگی کم می شود و هم سوخت و ساز بیشتر خواهد شد و کاهش وزن بهتر اتفاق می افتد.

سعی کنید حتما بعد از تمرین حمام بروید، دوش گرفتن بعد از تمرین ورزشی علاوه بر این که باعث تمیز شدن شما عزیزان ، آرامش درونی بدن را نیز فراهم می آورد . در هنگام حمام کردن در ابتدا از آب ولرم بهره ببرید و پس از آن کم کم دوش را سرد کنید زیرا دوش آب سرد منجر به تقویت بدن و بالا رفتن سطح هوشیاری می شود . حداقل زمان دوش گرفتن برای انجام ریکاوری 10 دقیقه است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :