تاثیر ورزش در شب بیشتر است یا در طول روز؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش از کارهای مهم در زندگی می باشد که رابطه مستقیم با سلامتی و شادابی دارد. این که شما بتوانید روز خود را با یک دوی ساده آغاز کنید بهترین کار برای شروع یک روز سالم است. اما برخی افراد که وابسته به ورزش هستند و دوست دارند تاثیرات مثبت ورزش کردن خود را به خوبی حس کنند، اولین فکرشان این است که چه زمانی بهترین موقع برای ورزش کردن می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده بهترین زمان شب ها است زیرا شب هنگام، ماهیچه های بدن تقویت شده و بدنتان فرم بهتری به خود می گیرد در نتیجه اگر به فکر تغییر اساسی در بدن خود هستید سعی کنید شب فعالیت خود را ادامه دهید.خیلی از افراد که موقعیت بیرون رفتن از خانه در شب را ندارند و با این مسئله مشکل دارند می توانند با تهیه یک تردمیل خانگی به راحتی شب ورزش خود را انجام دهند و به تناسب اندام مورد نظر دست یابند.

این مطالب نشان دهنده بی تاثیر بودن ورزش در روز نمی باشد، ورزش در طول شبانه روز برای سلامتی افراد بسیار مفید بوده اما تاثیر آن در شب خیلی بیشتراست. عضلات و تقویت و ضعف آن ها با ساعت بیولژیک بدن رابطه مستقیم دارد و شب هنگام انعطاف پذیری ماهیچه ها افزایش می یابد و علت این امر اکسیژن رسانی بیشتر بدن در شب می باشد.

در کل خیلی از افراد علاقه به ورزش در شب دارند اما نمی توان گفت که به طور قطع تاثیر ورزش در شب بیشتر است. محققان علاوه بر این که تاثیر ورزش در شب را بر تقویت ماهیچه ها تایید میکنند از یک سو تاثیر این کار در مختل کردن خواب شبانه را نیز تایید می کنند، در تحقیقات مشخص شده است که ورزش در شب به علت افزایش دمای بدن و گردش خون میزان آدرنالین و کورتیزول بیشتر شده و این امر سبب هوشیاری فرد در شب و اختلال خواب می شود. با این حال بسیاری از افراد به ورزش خود در شب ادامه می دهند، با وجود این که ورزش قبل از خواب موجب اختلال می شود اما باز هم توصیه ها این است که ورزش در شب بهتر از ورزش نکردن می باشد.

همچنین انجام ورزش از فواید دیگری برخوردار است که از جمله می توان به درمان دیابت، از بین بردن قند اضافی بدن، جلوگیری از حملات قلبی، سکته مغزی و سرطان اشاره کرد. بسیاری از بیماری هایی که منجر به مرگ افراد می شود به علت کمبود اکسیژن در بدن و نرسیدن اکسیژن به مغز می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :