تاثیرات موسیقی در تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زمان پیاده روی و دویدن بر روی زمین یا تردمیل ، گوش فرا دادن به موسیقی یک عمل فانتزی و تفریحی به حساب نمی آید؛ بلکه یک ضرورت محسوب می شود. زیرا ریتم موسیقی و ترانه ها به کاربر انرژی مضاعف می دهد و همراه شدن با ریتم های تند موزیک، سرعت ورزشکار را بیشتر می کند.امروزه تحقیقات بسیاری در ارتباط با نقش موزیک در تمرین صورت گرفته است و همه محققان به اتفاق نظر رسیدند که برخی از ورزش ها بدون موسیقی امکان پذیر است و موزیک در اکثر تمرین های هوازی تاثیر چشمگیری دارد.

موسیقی در فکر و بدن انگیزه ایجاد می کند و هوش شخص را از درد و خستگی ناشی از تحرک، به سوی ریتم خود معطوف می سازد؛ به صورتی که ورزشکار گذشت وقت را حس نمی کند؛ در آخر استقامت افزایش یافته و متابولیسم بهتر می شود.گوش دادن به موسیقی در هنگام ورزش کردن یک مدل دوپینگ مجاز به حساب می آید و سرعت فعالیت فرد را بالا می برد. همان طور که می دانید درجه تمرین معمولا با افزایش 3 عنصر سرعت، زمان و مقاومت بالا می رود.

برای آنکه موسیقی موثر واقع بشود، می توانید به موارد خاصی توجه باشید؛ به عنوان مثال موسیقی گوش بدهید که برای شما یادآور خاطره هایی باشد، ترانه موسیقی باید دلنشین باشد و به شما انگیزه بدهد.گوش دادن به موسیقی در افراد به صورت گوناگون است. این امکان وجود دارد موسیقی که شما را به هیجان می آورد برای شخص دیگری مناسب نباشد؛ سلیقه موسیقیایی به سن، فرهنگ، تحصیلات، محل زندگی، شخصیت فردی و خیلی از چیزهای دیگر بستگی دارد.

امروزه وسایل ورزشی بسیار پیشرفته ای در بازارهای جهانی موجود هستند که اپلیکیشن یا ابزارهای خاصی دارند که ورزشکار می تواند توسط آن موسیقی انتخاب کند که با ضربان قلبش هماهنگ باشد و به آسانی بتواند با ریتم آن پیش برود؛ انجام تمرین به طور ریتمیک مزایای ورزش ایروبیک را به همراه دارد.در سالن های اسپینینگ می بینید زمانی که موسیقی پر انرژی برای ورزشکاران می نوازند؛ خود به خود سرعت رکاب زدن آن ها بیشتر می شود. روانشناسان زیادی این مطلب را مورد بررسی قرار داده اند.

موسیقی ورزشی دو خاصیت بسیار مهم دارد؛ یکی از آن ها ضرب یا سرعت آهنگ است؛ معمولاً افراد با شنیدن موسیقی پر ضرب قسمتی از بدن خود را مانند سر یا دست تکان می دهند ؛ چون این مدل موسیقی در بدن تحرک ایجاد می کند. تحرک داشتن با ریتم موسیقی یک عمل غریزی حساب می شود ؛ به صورت کلی موسیقی تند و پر ضرب انگیزه بیشتری در کاربر ایجاد می کند.

انسان دارای یک خواست و انگیزه درونی است که با ریتم موسیقی تنظیم می شود و می تواند سرعت تمرین را تا دو برابر بالا ببرد.جستجو ها نشان داده بهترین تنظیم بدن با گوش کردن به موسیقی زمانی انجام می گیرد که ریتم موزیک 145 ضرب در دقیقه داشته باشد؛ اغلب ریتم های بالاتر انگیزش بیشتری ایجاد نمی کنند.بر روی دستگاه های هوازی پیشرفته امروزی که سرعت دستگاه به صورت اتوماتیک و تنها با فشار یک دکمه تنظیم می شود، مجبور نیستید برای هماهنگ کردن تلاش زیادی انجام بدهید.

موسیقی متناسب شخص را به ادامه ورزش تشویق می کند و اجازه نمی دهد به خستگی جسمانی توجه نشان بدهد.نوع و سختی تمرین به آمادگی جسمانی شخص بستگی دارد؛ بنابراین زمان و سرعت هر فرد با نفر دیگر متفاوت است. موسیقی گوش دادن هنگام ورزش هوشیاری مغز را نسبت به میزان تلاش او کم می کند، به صورتی که فرد متوجه خستگی خود نمی شود که این به نفع ورزشکار است؛ چون یک مقدار فشار، قدرت بدنی و استقامت را بالا می برد .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :