بهترین مکان قرار گیری تردمیل کجا می تواند باشد ؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 یک سوال همیشه ذهن شما را مورد تهاجم قرار می دهد که وقتی تردمیل را خریداری کردید در کدام قسمت از منزل قرارش می دهید!! این سوال خیلی هم درست و دقیق است و از کنار آن به سادگی نگذرید !! علت آن به این صورت است که :تردمیل دستگاهی است که بر روی آن حرکت های بسیاری انجام می شود و بهتر است محیط اطراف آن کمی باز باشد و فراهم نمودن یک فضای مناسب احساس ورزش کردن در شما را بیشتر می انگیزد . خیلی از کاربران در زمان استفاده از تردمیل موسیقی گوش می دهند و این در افراد می تواند متغیر باشد و محیط هر کاربر با دیگر متفاوت است .

بعضی ها با موسیقی و برخی با فیلم و نگاه کردن به تلویزیون در هنگام استفاده از تردمیل وقت خود را می گذرانند. شما می توانید تلویزیون خود را در جلوی تردمیل گذاشته و در هنگام حرکت بر روی تردمیل آن را تماشا کنید و فاصله طولی را نیز رعایت نمائید ، زیرا نگاه کردن طولانی در فاصله کم به صفحه تلویزیون می تواند چشمان شما را دچار تزلزل کند .
اگر در مکانی تاریک ورزش را صورت دهید به زودی شوق خویش را برای ادامه ورزش از دست خواهید داد. وجود نور مورد نیاز و لازم در فضای ورزش عاملی است که حتی از ابزار ورزشی مورد نظر نیز مهم تر است . محیط کم نور احساس شادی و سرزندگی را را در اشخاصی که تصمیم می گیرند ورزش را شروع کنند کمتر می کند .

برای همین منظور تمامی باشگاه های ورزشی از نور زیاد برخوردار می باشند تا ورزشکار با دید باز به تمرین خود ادامه دهد ، این نکته خیلی ظریف است که مربیان و افرادی که در این زمینه تجربه کافی را دارا می باشند به آن توجه می کنند.

تجربه این را ثابت کرده که اکثر افرادی که در منزل خود تردمیل دارند، این وسیله ورزشی را در جایی کم نور قرار داده اند . محیطی با نور اندک مناسب ورزش با این مدل دستگاه نیست . دلیل آن این است که : وجود تردمیل برای شبیه سازی محیط یک جاده آرام است و اگر وجود نور کافی در این شبیه سازی رعایت نشود ورزشکار شوق خود را برای ادامه ورزش از دست می دهد .

قرار گیری تردمیل پشت پنجره و یا روبه محیطی وسیع تر کمک می کند تا ذهن انسان حس قرار گیری در محیطی بزرگتر را داشته باشد و این حس کمک زیادی به روند تداوم ورزش می کند . برای خیلی از کاربران ممکن است اتفاق افتاده باشد که اشتیاق فراوانی برای دویدن بر روی تردمیل داشته باشید ، پس از روشن شدن تردمیل روی تسمه رفته و شروع به دویدن و یا راه رفتن می کنید اما پس از طی مدت کوتاهی از نظر روانی قدرت ادامه ی دویدن را در خود نمی بینید و زود خسته می شوید .

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که وقتی به باشگاه های ورزشی می روید چه احساس بهتری نسبت به تردمیل و ورزش با آن دارید؟ولی در منزل خیر . دلیلش همان حس اشتیاق است که باید در زمان ورزش وجود داشته باشد . این حس شوق تا وقتی که فضای مناسبی برای ادامه روند ورزش برای خود ایجاد نکرده اید بوجود نخواهد آمد . وجود نور کافی و دمای مناسب از مهمترین عوامل بوجود آورنده حس ادامه ورزش است . 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :