اشتباهاتی که خانم ها در راه رسیدن به لاغری انجام می دهند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 26 دی 1397 در ساعت 11 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

گاهی علی رغم تلاشی که برای پایین آوردن وزن می کنیم وزن مان تکان نمی خورد و کم کم ما را دچار ناامیدی می کند. فعالیت های روزانه ما برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام انجام می دهیم گاهی ناخواسته به سمت اشتباهی می رود که بدتر از مسیرمان دور می شویم. بهترین کاری که باید انجام دهیم آن است که این اشتباهات را به خوبی بشناسیم و با شناخت کامل درست عمل کنیم تا به هدف نهایی که در درجه اول سلامتی است و در وهله بعد لاغری می باشد برسیم. در این مقاله سعی داریم تا مواردی را به شما فقط یادآوری کنیم تا با شناخت آنها بتوانید به تناسب اندام مورد نظرتان برسید در حالی که بدن سالمی دارید و کاملا سرحالید.

**خوردن پروتئین به میزان کافی سبب می شود راحت تر وزن کم کنید. بله هر چه میزان دریافتی پروتین شما بیشتر باشد بدن راحت تر می تواند ماهیچه سازی کند و و کم کم سلول های خود را ترمیم نماید. با خوردن پروتئین کافی بدن متابولیسم خوبی خواهد داشت و سوخت و ساز مناسبی در بدن شما اتفاق خواهد افتاد.

پروتئین حتی سبب می شود تا مدت زمان زیادی احساس سیری کنید و ولع خوردن شما کمتر از زمان های معمولی خواهد شد. البته همه چیز به اندازه باید در زندگی ما باشد و بیش از حد مصرف کردن پروتئین نیز در بدن به صورت چربی ذخیره خواهد شد. میزان نیاز هر بدن با توجه به وزن و سن و سال و جنسیت متفاوت است و باید با مراجعه به متخصص این میزان را تشخیص داده و روزانه آن مصرف نمایید.

**این اشتباه را هرگز انجام ندهید که هر راهی که دوست شما رفته است برای تان مناسب نیست و شما نیز نباید آن راه را بروید. الگوبرداری در زمینه‌ی کاهش وزن فقط به شما ضرر خواهد رساند و قطعا دچار مشکل خواهید شد. توجه داشته باشید رژیم غذایی و ورزشی که انجام می دهید باید با توجه به خصوصیات فردی شما باشد تا بتوانید به نتایج دلخواهتان برسید.

**تمام چربی ها را نباید از برنامه غذایی تان حذف کنید و چربی‌های خوب را نیز باید در اندازه درست به بدن تان برسانید. چربی های مفید برای سلامتی بدن ما بسیار لازم و مفید هستند و حتی به ما کمک می کنند احساس سیری طولانی‌تری در طی روز داشته باشید.

**خوردن میوه و سبزیجات را طی روز فراموش نکنید و روزانه حتما میوه و سبزیجات تازه را جزو برنامه غذایی خود قرار دهید. معده شما با خوردن میوه و سبزیجات پر می شود و شما کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد و کمتر به سراغ مواد غذایی ناسالم و پرکالری خواهید رفت.

** ورزش را به هر دلیلی لغو نکنید. اینکه نمی توانید به خارج از خانه و باشگاه بروید یا سرما و گرمای زیاد هوا به شما حسی برای بیرون از خانه رفتن و انجام دادن حداقلی از ورزش را نمی دهد، سبب خواهد شد باید فکری به حال این بی تحرکی تان کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید آن است که تردمیل خانگی برای خود تهیه نمایید. با وجود تردمیل خانگی می توانید در هر ساعت از شبانه ورزش انجام دهید و فعالیتی برای چربی سوزی خود داشته باشید.

** اینکه در تمام طول ماه سفت و سخت رژیم غذایی داشته باشید خوب است اما ممکن است بدن شما نتواند به این رویه ادامه دهد و دچار مشکلات زیادی شوید. بهترین کار آن است حداقل یک روز را در ماه به خود و بدن تان استراحت دهید و بدون برنامه غذایی، غذایی که دوست دارید را میل کنید.

به یاد داشته باشید خوردن غذاهای پرکالری آن هم در حجم بسیار زیاد اصلا به صلاح بدن شما نخواهد بود و این حرکت می تواند تمام رشته های شما را پنبه کند و شما سر جای اولتان برگرداند. پس بهتر است در عین استراحت و لذت بردن از غذاهایی که هوس کرده اید، مراقب هدف تان نیز باشید.

** وعده غذایی را حذف نکنید، زیرا بدن شما دچار مشکل خواهد شد. هستند افرادی که برای رسیدن سریع تر به لاغری و تناسب اندام راحت ترین راه و البته اولین راهی که به ذهنشان می رسد حذف وعده غذایی است و به خود گرسنگی زیادی می دهند. در صورتی که این کار اصلا درست نیست و بدتر سبب می شود به محضی که شما غذایی بخورید جذب بدن تان شود و شما لاغری را حس نکنید.

** تنوع غذایی را در رژیم تان حفظ کنید و طوری غذا نخورید که بعد از مدتی دلزده از غذا شوید و این برنامه و راه رسیدن به لاغری را ترک کنید. بدن بسیار هوشمند است و زمانی که شما غذایی را برای مدت طولانی می خورید حتی به مقدار کم به این رویه عادت کرده و بعد از مدت شاهد هیچ تغییری در بدن تان نخواهید بود. بهتر است بدن تان را هر از چند گاهی غافلگیر کنید و با برنامه جدید هم انرژی زیادی برای ادامه راه داشته باشید و هم بدن را وادار به فعالیت نمایید.

**یکی دیگر از اشتباهات رایج، محاسبه‌ی دائم کالری‌هاست. به جای محاسبه‌ی کالری هر غذا، کمی هم به دنبال مشاهده‌ی میزان مواد مغذی غذاها باشید. همیشه هم مقدار غذایی که می‌خورید مهم نیست؛ بلکه اینکه چه چیزی می‌خورید مهم است.

** بدون برنامه و هدف مشخصی در طی روز به نتیجه خوبی نخواهید رسید و این روند را رها خواهید کرد. با تعیین برنامه درست و برنامه ریزی برای اینکه مثلا فردا ناهار قرار است چه چیزی بخورید شانس موفق شدن شما بسیار بیشتر خواهد شد و بهتر است در تمام این دوران برنامه منظمی داشته باشید.

با برنامه می دانید که قرار است در فردا و پس فردا چه غذاهایی بخورید و همیشه در یخچال شما میوه و سبزیجات لازم پیدا خواهد شد و شما گرسنه نخواهید ماند. با مرور این اشتباهات متوجه شدید گاهی بی توجهی های کوچک می تواند ما را خیلی از هدفمان دور کند و با کمی دقت راحت تر و البته سریع تر به هدف نهایی مان می رسیم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :