آنچه درباره تسمه تردمیل باید بدانیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تسمه تردمیل بر اساس ضخامت ،جنس ، و سایز تقسیم بندی می شود. در تردمیل های خانگی بیشتر از ضخامت 1/8 میلیمتر تا 1/4 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد که ضخامت 1/6 و 1/8 میلیمتر بهترین گزینه برای تردمیل خانگی خواهد بود . به دلیل نوع استفاده از تسمه تردمیل رو و پشت تسمه باید از کیفیت جنس و طراحی مناسب برخوردار باشد . روی تسمه از جنس لاستیک می باشد که دارای آج در مدلهای ، لانه زنبوری ،سمباده ( آسفالتی ) و گریپ می باشد . که هر کدام مشخصات خاصی دارند و برای مصارف ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند . ولی به صورت عمومی از نوع لانه زنبوری استفاده می شود . تسمه تردمیل در قسمت پشت از نوع کتان ، پلی استر و نیمه کتان نیمه پلی استر است که برای تردمیل های خانگی بهتر است از پشت کتان استفاده شود .

یکی از ارکانی که باید در ارتباط با این موضوع در نظر گرفت ، اندازی گیری تسمه تردمیل است . باید تسمه را از روی تردمیل باز کنید و کاملا روی زمین تحت فشار قرار دهید و طول آنرا اندازه بگیرید و همینطور عرض تسمه هم به آسانی قابل اندازه گیری می باشد . از اندازه گیری تسمه نصب بر روی تردمیل پرهیز کنید چون اندازه درست مشخص نمی شود در برخی موارد اگر اندازه گیری طول تسمه نیم سانتی متر هم اشتباه صورت بگیرد در هنگام نصب تسمه به مشکل خواهید خورد پس در اندازه گیری دقت کنید .

به دلیل اینکه تسمه تردمیل کالایی مصرفی می باشد و تاریخ مصرف دارد بعد از مدت 4 تا 6 سال که از تولید این محصول می گذرد خاصیت خود را از دست می دهد و تسمه فاسد می شود و در تسمه های هلندی طول عمر تا 6 سال هم میتواند ادامه داشته باشد پس بنابراین اگر تردمیل استفاده هم نشده باشد بعد از سپری شدن این مدت زمان باید برای سلامتی تردمیل تسمه تعویض شود .اگر تردمیل شما بوی سوختگی ایجاد می کند که این بو شبیه داغ شدن دستگیره قابلمه روی گاز است باید تسمه تردمیل تعویض شود. اگر بافت پشت تسمه یا لاستیک روی تسمه یا محل اتصال مشکل پیدا کرده است باید تسمه تردمیل را تعویض کنید .

سرویس و روغنکاری به موقع باعث می شود طول عمر تسمه تردمیل بیشتر شود . روغن کاری توسط روغن سیلیکون از واجبات نگهداری یک تردمیل و تسمه تردمیل است . البته بحث روغن کاری را کامل در مقاله ای دیگر خواهیم آورد .

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :